Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 11/2019

Afryka u Putina

Rosja wraca do Afryki. Moskwa zamierza znacznie zwiększyć swoją obecność gospodarczą na kontynencie afrykańskim. Taki był motyw przewodni pierwszego szczytu „Rosja-Afryka", który odbył się w Soczi w dniach 23 - 24 października 2019 roku.  Współprzewodniczącymi szczytu były Rosja i Egipt.

Forum gospodarcze i szczyt rosyjsko-afrykański w Soczi cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności światowej. Jego uczestnikami było ponad sześć tysięcy delegatów ze 104 krajów, w tym szefowie ponad 40 państw afrykańskich.

Na szczycie Rosja-Afryka przybyli nie tylko przywódcy z ponad czterdziestu państw afrykańskich. Towarzyszyli im przedstawiciele biznesu, agencji rządowych i organizacji międzyrządowych. Wśród nich była delegacja Unii Afrykańskiej. Jak na tak solidną kompozycję uczestników, szczyt na długo przed początkiem nazwano „bezprecedensowym" i „przełomowym".

- Rosja i Afryka w ciągu dwóch dni w Soczi podpisały ponad 50 porozumień długofalowych na 800 miliardów rubli - powiedział doradca prezydenta Rosji Anton Kobyakow.

 Zaangażowanie Rosji w Syrii zrobiło swoje: - Afrykanie patrzą na Rosję ze szczególną nadzieją - jako rozjemcę. Zdajemy sobie sprawę ze wszystkich problemów, które stoją na drodze do ustabilizowania sytuacji w Afryce. Być może nasze ambitne plany zakończenia konfliktów do 2020 r. są obecnie jednym z najważniejszych zadań - mówił prezydent Egiptu Abdel Fattah al-Sisi.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 5 i 2?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: