Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 05/2023

Bieżąca sytuacja i prognozy na przyszłość polskiego rynku produkcji pojazdów elektrycznych

Pojazdy elektryczne z roku na rok stanowią  rosnący odsetek w globalnej flocie pojazdów. Korzyści dla środowiska naturalnego, jak również istotne walory ekonomiczne dla kierowców wydają się być najważniejszymi czynnikami wpływającymi na upowszechnianie e motoryzacji. Nie należy przy tym zapominać o roli państwa w polityce elektromobilnosci oraz istotnej roli podmiotów produkujących i oferujących pojazdy elektryczne.

Celem  naukowym publikacji jest ukazanie bieżącego stanu rozwoju i prognozy na przyszłość krajowego rynku pojazdów elektrycznych. W pracy omówiono zarówno globalną  jak i krajową sytuację elektromobilności. Szczególna uwagę poświęcono rozwojowi stanowi obecnemu i perspektywom rozwoju polskich pojazdów elektrycznych.

 Tezą jaką postawiono w publikacji jest założenie, że  polski rynek produkcji pojazdów elektrycznych nie stanowi jedności, co decyduje o zróżnicowanych szansach na jego rozwój w przyszłości.

Metodą badawczą zastosowaną w publikacji była krytyka piśmiennicza i analiza danych zastanych. Publikacja powstała na podstawie ogólnodostępnych danych statystycznych, a także literatury zwartej  i źródeł internetowych.

Elektromobilność i  jej rozwój w czasach pandemii Covid-19 

 Pojęcie elektromobilności bywa rozmaicie definiowane w literaturze. Najczęściej pod pojęciem elektromobilności  możemy rozumieć  całokształt zagadnień związanych ze stosowaniem pojazdów z napędem elektrycznym (ang. EV). Elektromobilność to technologia przyszłości i próba odpowiedzi na największe kłopoty komunikacyjne współczesnych społeczeństw: redukcja hałasu, łatwość przemieszczania się, rozwiązanie problemu zatłoczonych aglomeracji, smogu i rosnącej ilości gazów cieplarnianych w atmosferze. Elektromobilność dotyczy samochodów osobowych,  ciężarowych, autobusów, ale także innych pojazdów (np. hulajnóg czy rowerów).

Pojęcie elektromobilność jest zagadnieniem szerokim. Odnosi się nie tylko  do aspektów  technicznych,  eksploatacyjnych, technologii oraz infrastruktury ładowania, ale  również do kwestii społeczno-gospodarczo-prawnych związanych z projektowaniem, produkcją, nabywaniem i używaniem pojazdów elektrycznych.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 6 i 8?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: