Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 01/2014

Budują instalację do przetwarzania CO2

W USA, w stanie Teksas, rozpoczęto budowę pierwszej na świecie instalacji do recyklingu dwutlenku węgla. Przedostający się do atmosfery dwutlenek węgla ma być przekształcany m.in. w sodę oczyszczoną. Koncern Skyonic Corporation zawarł kontrakt na budowę instalacji w Zakładzie Kruszywa Cement Capitol, w San Antonio, w Teksasie, należącej do koncernu Toyo-Thai-USA Corporation (TTUS). 

Planuje się, że instalacja będzie działać już w 2014 roku i będzie zapobiegać przedostawaniu się do atmosfery 300.000 ton szkodliwych substancji, w tym 83.000 ton dwutlenku węgla. Technologia koncernu Skyonic na wychwytywanie dwutlenku węgla, zapewnia selektywne wychwytywanie z gazów spalinowych kwaśnych gazów i metali ciężkich. Zanieczyszczenia są mineralizowane na produkty stałe, w tym wodorowęglany sodu, które są przechowywane, transportowane i sprzedawane, jako bezpieczne i stabilne produkty.

Produkty uboczne procesu obejmują kwas solny i wybielacz, które też mogą być sprzedawane na rynku. - Dzięki produkcji cennych minerałów, za pomocą tanich środków chemicznych, pracujące w energooszczędnych warunkach instalacje Skyonicu o nazwie „SkyMine CO2", powodują powstawanie znacznie niższych kosztów niż w przypadku innych technologii wychwytywania dwutlenku węgla, umożliwiając w ten sposób osiągnięcie zysku i zmniejszenie emisji - twierdzą autorzy projektu.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 2 i 3?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: