Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 08/2013

CEEP silniejszy na Litwie

Litewski operator systemu przesyłowego energii elektrycznej Litgrid dołączył do Central Europe Energy Partners. Spółka nie tylko zarządza krajową siecią energetyczną, ale buduje również połączenia ze Szwecją i Polską.

- To jedna z wiodących litewskich firm - podkreśla Janusz Luks, dyrektor zarządzający CEEP.- Jesteśmy dumni, że tak znakomity partner jest wśród nas. Jesteśmy też przekonani, że razem możemy zrobić więcej - dodaje dyrektor Luks.

Litgrid jest litewskim operatorem systemu przesyłowego, który utrzymuje stabilną pracę krajowego systemu energetycznego, kontroluje przepływy energii. Spółka jest także odpowiedzialna za integrację litewskiego systemu z europejską infrastrukturą elektryczną i wspólnym europejskim rynkiem energii elektrycznej. Dwie najważniejsze, realizowane obecnie przez litewskiego operatora inwestycje to budowa infrastruktury przesyłowej umożliwiającej połączenia ze Szwecją - NordBalt oraz Polską - LitPol.

Grupę kapitałową Litgrid tworzy: Litgrid operator systemu przesyłowego, Baltpool odpowiedzialny za wymianę i zakupy energii oraz Tetas dostawca urządzeń elektrycznych.

- Central Europe Energy Partners jest porozumieniem firm i instytucji z naszej części Europy, które wpływa na całą Europę. Jestem dumny, że ta międzynarodowa organizacja powstała i że skupia firmy i organizacje z sektora energetycznego. 

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 7 i 3?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: