Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 02/2012

Duński kask dla Dominika

Okres polskiej prezydencji w Unii Europejskiej dobiegł końca 31 grudnia 2011 roku, po którym Dania przejęła przewodnictwo w Unii Europejskiej. Dominik Dobrowolski, znany ekolog i podróżnik, uhonorował to wydarzenie ekologiczną wyprawą pt. „Stop CO2 Rusz się", której to wyprawie i kibicowaliśmy i... patronowaliśmy.

Na rowerze w zimie pokonał 1000-km trasę z Wrocławia do Kopenhagi. Najtrudniejsze do pokonania, jak mówi, były bardzo silne wichury i zacinający deszcz ze śniegiem. Mimo bardzo trudnych warunków pogodowych, wyprawa zakończyła się sukcesem. Polski rowerzysta został uhonorowany przez Premiera Danii zaproszeniem na uroczystość przekazania prezydencji, która odbyła się 11 stycznia w Kopenhadze. Na specjalnym spotkaniu zorganizowanym z Idą Auken, duńską Minister Środowiska, podarowano Dominikowi symbol duńskiej prezydencji - kask rowerowy.

Wyprawa była poparta i objęta patronatem Ambasady Królestwa Danii w Warszawie oraz przez Polską Prezydencję. Głównym partnerem wyprawy była firma Tetra Pak. W organizacji wyprawy pomagały także: Nordic Consulting & Development Company, Glen Dimplex Polska, Fundacja PlasticEurope Polska oraz Wastes Service Group. Codzienne relacje z trasy dostępne są na stronie ...

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy dodać 5 i 9.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: