Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 02/2024

Elektrociepłownia dźwiga kulturę

Krakowska elektrociepłownia należąca do PGE Energia Ciepła znalazła się wśród 46 laureatów Dźwigaczy Kultury. Są to nagrody specjalne przyznawane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe partnerom, którzy z otwartością podchodzą do współpracy, są źródłem inspiracji i aktywnie wspierają krakowską kulturę.

PGE Energia Ciepła została doceniona za aktywne zaangażowanie na rzecz krakowskiej kultury i sztuki, a także owocną współpracę z Krakowskim Biurem Festiwalowym (KBF). Wśród wspólnych projektów znalazła się m.in. współorganizacja festiwalu Sacrum Profanum 2022 czy cykl minikoncertów „Muzyka dla Ziemi" 2021. Wyróżnienie z rąk Caroliny Pietyry, dyrektorki KBF, odebrała Beata Czerniak, dyrektor Departamentu Procesów Wsparcia w PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia Kraków.

- PGE Energia Ciepła jako partner miast i regionów, chętnie angażuje się w życie lokalnych społeczności, a nasza wieloletnia współpraca z lokalnymi instytucjami kultury, wśród których są m.in. Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakowska Fundacja Filmowa czy Muzeum Krakowa, owocuje wieloma ambitnymi projektami z zakresu kultury i sztuki. Nagroda Dźwigacza Kultury jest dla nas dużym wyróżnieniem - mówił Radosław Ilczuk, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

Zwycięzcom gratulacje składał również Rober Piaskowski, pełnomocnik Prezydenta miasta Krakowa ds. Kultury oraz Carolina Pietyra, dyrektorka KBF.

- W ostatnich dwóch latach nie brakowało przeciwności i wyzwań zarówno w świecie kultury jak i biznesu. Ta zbieżność nie dziwi, bo pokazuje, że te wyzwania i ten świat są przez nas po prostu współdzielone. Wspólna praca pozwala nam nie tylko odzyskać równowagę, ale także rozpocząć nowe projekty. Relacje między kulturą i biznesem są coraz bliższe i coraz więcej w tej współpracy gościnności. Kultura śmiało wchodzi do galerii handlowych, a Pałac Potockich oraz Apteka Designu pozwalają naszym partnerom się rozgościć. Za te wszystkie wspaniałe relacje i za bliskie partnerstwo bardzo Państwu dziękujemy - mówiła Carolina Pietyra, dziękując partnerom za wsparcie.

Wspólnie dźwigając kulturę

Dźwigacz Kultury jest wyróżnieniem przyznawanym przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, nawiązującym do pierwszego kręgu kręgosłupa - dźwigającego czaszkę i umożliwiającego ruchy głowy, a także do mitycznego Atlasa. Ta nagroda to jednak przede wszystkim symboliczne podkreślenie tego, jak ważne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu
i harmoniczna współpraca środowisk kultury i sztuki, biznesu oraz mediów.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 8 i 8?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: