Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 03/2014

Energia wiatrowa w architekturze

Energetyka jest podstawą rozwoju współczesnej cywilizacji i najważniejszą gałęzią gospodarki. Jej rozwój zapewnia bezpieczeństwo energetyczne państw, co generuje możliwość funkcjonowania i rozwoju społeczeństwa. 

Przestrzeganie założeń rozwoju zrównoważonego i coraz bardziej restrykcyjnych przepisów prawnych związanych z ekologią i ochroną środowiska naturalnego wymusza na nas stosowanie odnawialnych źródeł energii. 

 30% całkowitego zużycia energii na świecie stanowią budynki. Wobec tego wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w obiektach budowlanych znacznie zwiększy ich udział w całkowitym zużyciu energii na świecie. 

Coraz częściej podejmuje się tematykę architektury energooszczędnej, domów pasywnych, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Poza popularnymi rozwiązaniami wykorzystującymi energię słoneczną czy też geotermalną w ostatnim czasie nastąpił gwałtowny rozwój energetyki wiatrowej umożliwiając zastosowanie systemów wiatrowych we współczesnym budownictwie. 

Turbiny wiatrowe wytwarzające dla budynku energię z siły wiatru mają coraz to nowsze formy. Dzięki tak prężnemu rozwojowi posiadamy dziś szeroki wachlarz turbin wiatrowych, które jesteśmy w stanie dopasować do danego obiektu i warunków użytkowania.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 8 i 2?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: