Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 04/2012

2 dodatkowe reaktory dla Finlandii

GE Hitachi Nuclear Energy podpisało porozumienie w sprawie realizacji projektu z fińską firmą Space Systems Finland Ltd. (SSF) działającą w branży inżynierii oprogramowania i systemów informatycznych, specjalizującą się w zatwierdzaniu i weryfikacji oprogramowania istotnego pod względem bezpieczeństwa dla wielu sektorów przemysłowych, w tym przemysłu lotniczego i użyteczności publicznej.

Na mocy porozumienia spółki będą rozważać ewentualne możliwości współpracy przy projektach jądrowych realizowanych w przyszłości w Finlandii w związku z planami budowy czwartego reaktora w elektrowni jądrowej Olkiluoto przez Teollisuuden Voima Oy. (TVO).

Podpisanie porozumienia zbiegło się ze spotkaniem Johna Krenickiego, wiceprezesa GE i dyrektora generalnego GE Energy, z przedstawicielami fińskiego sektora energetycznego w ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Helsinkach. Celem spotkania było omówienie możliwości wsparcia przez GE dążeń rządu Finlandii do zwiększenia produkcji alternatywnych źródeł energii o niskiej emisji dwutlenku węgla, uwzględniając budowę nowych elektrowni jądrowych.

„Reaktor ESBWR to doskonały przykład wszechstronności GE w dostarczaniu szerokiego wachlarza technologii i usług pomagając klientom na całym świecie sprostać współczesnym wymaganiom jeśli chodzi o energetykę i ochronę środowiska," stwierdził John Krenicki, przekazując ambasadzie model demonstracyjny reaktora ESBWR, który zostanie udostępniony szerokiej publiczności.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 2 i 9?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: