Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 07/2022

Inteligentne liczniki dla Wrocławia

Konsorcjum polskich spółek: Griffin Group Energy SA oraz Apator SA, podpisało umowę z Tauron Dystrybucja na dostawę i instalację nowoczesnych liczników zdalnego odczytu z modułem komunikacyjnym PLC w standardzie OSGP. Wartość oferty Konsorcjum wynosi ok. 190 mln zł, z opcją zwiększenia zamówień o 12%. To przełomowe wydarzenie na skalę europejską. Projekt ten oznacza wyposażenie 346 500 gospodarstw domowych, w narzędzia pozwalające użytkownikom na świadome użytkowanie energii elektrycznej. Dzięki zaawansowanej technologii, dostarczonej przez Konsorcjum, klienci zyskują docelowo możliwość monitorowania zużycia energii oraz indywidualnego podejmowania działań zwiększających efektywność jej wykorzystywania. 

Umowa zakłada dostawę i instalację liczników smart wraz z usługą magazynowania energii oraz pracami clean up na obszarze Smart City Wrocław w TAURON Dystrybucja S.A. Oddział we Wrocławiu. Apator jest jednym z dwóch dostawców liczników w ramach projektu. W stolicy Dolnego Śląska zainstalowano już blisko 420 tys. inteligentnych liczników. Dzięki temu mieszkańcy Wrocławia mają dostęp do danych pomiarowych i profili zużycia w czasie rzeczywistym, natomiast zakład energetyczny jest w stanie na bieżąco monitorować jakość sieci niskiego i średniego napięcia.

Griffin Group Energy SA od lat jest częścią środowiska eksperckiego Ministerstwa Klimatu i Środowiska uczestnicząc w pracach nad zmianą prawa energetycznego, w wyniku którego powstała podpisana w ubiegłym roku tzw. „ustawa licznikowa" - mówi Dariusz Wawrzynów, wiceprezes Zarządu. Tym bardziej cieszy nas możliwość bycia częścią pierwszego, tak dużego i przełomowego zarazem projektu realizującego proces transformacji energetycznej w Polsce w ramach Smart City Wrocław wg. nowych wymagań regulacyjnych.

Porozumienie dotyczące współpracy w zakresie opracowania, wdrożenia do produkcji i dostaw, na rynek krajowy oraz europejski, polskiego, inteligentnego licznika nowej generacji zostało podpisane przez Apator i Griffin Group Energy już w marcu 2021 roku.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy dodać 9 i 3.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: