Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 02/2013

Jedna elektrownia, przez rok... 11.400 ton CO2 mniej

GE przyznało technologii AGP certyfikatu ecomagination. Technologia AGP zwiększa zakres operacyjny zainstalowanych turbin gazowych, co umożliwia wzrost mocy wyjściowej do 4,8 procent, jak również na podniesienie sprawności paliwowej o 1 procent podczas pracy w trybie kogeneracyjnym. Przynosi również klientom wymierne korzyści wynikające z osiągnięcia najdłuższych w przemyśle okresów między przeglądami serwisowymi - 32 000 godzin lub 900 rozruchów. Pozwala to zredukować czas przestoju turbin nawet o 33 procent. Innowacyjne rozwiązanie AGP wydłuża okres życia turbiny i jej części nawet o 96 000 godzin, co istotnie obniża koszty konserwacji jednostki w trakcie całego okresu jej użytkowania.

Przed przyznaniem produktowi czy usłudze certyfikatu ecomagination, musi zostać dowiedzione, że umożliwia on klientom znaczący i mierzalny wzrost efektywności operacyjnej lub przewagi konkurencyjnej i skuteczności w ochronie środowiska. Weryfikacją deklarowanych wyników zajmuje się GreenOrder, część grupy doradczej LRN specjalizującej się w strategiach z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Badania wykazały, że przy produkcji netto 525,2 megawata (MW), tradycyjna elektrownia kogeneracyjna posiadającaturbinę gazową GE 7F serii 3 z zainstalowaną technologią AGP potrafi ograniczyć w skali roku emisje CO2 o 11 400 ton. 

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 3 i 6?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: