Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 02/2014

Kable z Bydgoszczy - do Rumunii

Kable wysokiego napięcia wyprodukowane w Zakładzie Tele-Foniki w Bydgoszczy zostaną wykorzystane w elektrowni wodnej CHE Racovita na rzece Olt w centralnej Rumunii (rejon Sibiu). Po zakończeniu inwestycji w elektrowni pracować będą dwie pionowe turbiny śmigłowe „Kaplana" o łącznej mocy 31,5 MW i rocznej wydajności 74 GWh. Uruchomienie turbin zwiększy produkcję energii elektrycznej Hidroelectrica w rejonie Sibiu o około 10%.

Tele-Fonika Kable jest 3 pod względem wielkości producentem kabli w Europie. Spółka eksportuje wyroby do ponad 90 krajów. W swoim asortymencie ma 25 tys. typów kabli, które posiadają stosowne certyfikaty, jakości przyznane przez niezależne, renomowane jednostki certyfikujące. Spółka łączy dobre tradycje przemysłu kablowego z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi.

- Jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą w zakresie dostaw nowoczesnych kabli dla różnych sektorów gospodarczych w Rumunii- podkreśla Aleksy Pachwicewicz, rzecznik prasowy spółki Tele-Fonika Kable - Tym bardziej, że obok hydroenergetyki, bardzo ciekawie rysują sie perspektywy rozbudowy elektrowni wiatrowych i solarnych oraz modernizacji górnictwa przemysłu wydobywczego. Czyli tych branż, w których tradycyjnie już dostarczamy kompleksowe systemy kablowe - podsumowuje A. Pachwicewicz

Warto zauważyć, że według danych opublikowanych w listopadzie przez Eurostat jedną z najdynamiczniej rosnących gospodarek w Unii Europejskiej była gospodarka rumuńska, która kwartał do kwartału zanotowała wzrost o 1,6 proc. (4,1 proc. rocznie). 

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy obliczyć 3 plus 1.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: