Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 09/2014

Kolej do Bełchatowa

Porozumienie, którego efektem będzie opracowanie wstępnej koncepcji linii kolejowej Bełchatów - Wieluń, z bocznicą obsługującą eksploatację złoża węgla brunatnego Złoczew, podpisane zostało przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Zarząd Województwa Łódzkiego oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PGE GiEK S.A. w porozumieniu zadeklarowała, że podejmie działania zmierzające do zlecenia opracowania dokumentacji wstępnego studium koncepcyjnego oraz jego sfinansowania.

Rozpoczęcie prac koncepcyjnych dla linii kolejowej Bełchatów - Wieluń wynika z konieczności poprawy dostępności komunikacyjnej województwa łódzkiego. - Dla PGE GiEK S.A. jest to istotne z uwagi na planowane przygotowanie i rozpoczęcie eksploatacji nowego złoża Złoczew, zapewniającego perspektywiczne funkcjonowanie Elektrowni Bełchatów, z uwagi na stopniowe wyczerpywanie się zasobów węgla brunatnego w obecnie eksploatowanych odkrywkach Bełchatów i Szczerców. Z tego właśnie względu konieczne jest zabezpieczenie dostępu do nowych zasobów węgla brunatnego, a plany inwestycyjne dot. m.in. infrastruktury kolejowej powinny bezpośrednio współgrać z planami eksploatacji nowego złoża w Złoczewie - powiedział Wiceprezes Zarządu ds. Wydobycia PGE GiEK S.A. Stanisław Żuk.

Realizowany w PGE GiEK S.A. projekt mający na celu zagospodarowanie nowego złoża węgla brunatnego Złoczew znajduje się na etapie przygotowania wniosku o uzyskanie koncesji na wydobywanie kopaliny.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy dodać 1 i 4.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: