Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 11/2015

Korytarz Północ–Południe

Realizacja Korytarza Północ-Południe jest kluczowym warunkiem dalszej integracji europejskiej. Najnowszy raport firmy Roland Berger pokazuje, jak wiele - politycznie, gospodarczo i społecznie - może zyskać Polska i cała Europa dzięki infrastrukturze przesyłowej. Zdaniem twórców raportu projekt powinien być realizowany stopniowo, w oparciu o preferencyjny dostęp do funduszy i stały dialog z krajowymi regulatorami, administracją publiczną i instytucjami unijnymi.

Raport pt. „W kierunku realizacji. Torowanie drogi dla infrastrukturalnego Korytarza Północ-Południe w Europie Centralnej" został zaprezentowany podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jego twórcy podkreślali, że realizacja głównych projektów w ramach Korytarza przed końcem dekady winna być wspólnym priorytetem Komisji Europejskiej, rządów krajowych i operatorów systemów przesyłowych, a także instytucji zapewniających finansowanie. - Nasz raport analizuje kluczowe elementy Korytarza i przedstawia mapę drogową ich realizacji.

Pokazujemy realistyczny obraz możliwości finansowania tego ogromnego przedsięwzięcia na zasadach komercyjnych przy zaangażowaniu sektora prywatnego. Naszym zdaniem Korytarz powinien być realizowany stopniowo, w oparciu o rozwój popytu i podaży na poszczególnych rynkach.

Dzięki temu niektóre projekty mogłyby być realizowane na zasadach rynkowych w oparciu o środki wypracowane przez krajowych operatorów systemów przesyłowych i przy wykorzystaniu tradycyjnych form finansowania - powiedział podczas prezentacji raportu Paweł Olechnowicz, Przewodniczący Rady Dyrektorów Central Europe Energy Partners (CEEP).

 

 

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy obliczyć 3 plus 3.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: