Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 03/2012

Kraj

Problemy formalne z gruntami, na których znajduje się Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica (ZEW) mogą być przyczyną przedłużanej od kilku miesięcy przez resort MSP wyłączności dla czeskiej spółki Energo-Pro w negocjacjach dot. prywatyzacji elektrowni. Według nieoficjalnych informacji, większość spośród polskich inwestorów zainteresowanych zakupem elektrowni, zawarła w swoich ofertach zastrzeżenie dotyczące uregulowania kwestii gruntów. Nie zrobiła jednak tego czeska Energo-Pro.
Magdalena Kobos powiedziała jednak, że czeska spółka posiada wyłączność negocjacyjną do 30 marca i MSP planuje w tym czasie zakończenie negocjacji dot. sprzedaży ZEW.

 

W czasie wielkich mrozów na początku lutego, na zakopiańskim osiedlu na Pardałówce, które leży na końcu sieci ciepłowniczej, przez kilka dni kaloryfery były zimne - Nasz odwiert jest wystarczający dla takiej liczby klientów, jaką mamy w tej chwili - przekonywał dziennik Czesław Ślimak, prezes Geotermii. - Jesteśmy poważną firmą i podpisujemy umowy tylko z tyloma odbiorcami, ilu możemy obsłużyć.

Prezes Ślimak przypomniał, że każdy odbiorca ciepła od Geotermii podpisuje umowę, w której spółka deklaruje się zapewnić mu maksymalne parametry dostarczanego ciepła tylko w sytuacji, gdy temperatura powietrza na zewnątrz nie spadnie poniżej -24 stopni Celsjusza.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy obliczyć 3 plus 1.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: