Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 08/2012

Kraj

PGNiG przymierza się do kolejnych sojuszy związanych z poszukiwaniami gazu łupkowego. Spółka będzie współpracować z kanadyjskimi koncernami Talisman i Encana, ale także z Orlenem i Azotami Tarnów.

 

Elektrim zapowiada, że przed planowanym na listopad debiutem giełdowym Zespołu Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin zrezygnuje z kontroli operacyjnej nad spółką, ale nie do końca. Wojciech Piskorz, prezes Elektrimu powiedział, że w zamian że rezygnację z kontroli operacyjnej nad ZE PAK, spółka chce uzyskać prawo zakupu pakietu akcji ZE PAK. W efekcie czego Elektrim wraz z grupą Zygmunta Solorza-Żaka posiadaliby 51-procentowy pakiet akcji ZE PAK. W praktyce oznacza to, że spółki Solorza-Żaka nadal miałyby decydujący wpływ na działalność ZE PAK.

 

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez spółki PGNiG Termika oraz Zakłady Azotowe Kędzierzyn wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Elektrociepłownia Kędzierzyn. W wyniku koncentracji PGNiG Termika obejmie 80 proc. udziałów, a ZAK 20 proc. udziałów w spółce Elektrociepłownia Kędzierzyn, która ma wytwarzać energię elektryczną i ciepło w nowym bloku gazowo-parowym o mocy 170-200 MW., który ma powstać na terenie ZAK.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 4 i 7?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: