Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 03/2013

Kraj

 

Tauron nie wyklucza dokonania odpisów wartości aktywów wytwórczych, jeśli ceny energii będą znacząco spadać - poinformował Krzysztof Zawadzki, wiceprezes Tauronu. "Przy cenach, które były na koniec grudnia nie widzieliśmy potrzeby tworzenia. Jeśli w ciągu roku ceny będą znacząco spadać, to może pojawić się ryzyko konieczności utworzenia takich rezerw" - powiedział. Dodał, że testy na utratę wartości są przeprowadzane raz na pół roku.

 PGE w wynikach za 2012 rok odpisała wartość Elektrowni Dolna Odra na kwotę 1,5 mld zł w związku ze spadkiem cen energii. Wiceprezes PGE Wojciech Ostrowski nie wykluczył, że Grupa może dokonywać odpisów na innych aktywach wytwórczych, jeśli ceny będą się utrzymywać na podobnym poziomie.

 

Analitycy Biura Maklerskiego Espirito Santo Investment Bank (BESI) przygotowali raport na temat aktualnej sytuacji koncernów energetycznych w Europie Środkowej i Wschodniej (CEE). W raporcie podnieśli oni rekomendacje dla PGE i CEZ-u, a obniżyli dla Taurona i Enei. Rekomendacja dla ZE PAK została utrzymana na niezmienionym poziomie.

Analitycy podnieśli rekomendację dla CEZ do "Kupuj" ze "Sprzedaj" z ceną docelową w wysokości 745 CZK (25-procentowy potencjał wzrostowy). Zwracają oni uwagę, że CEZ jest notowany na poziomie 8,3-krotność stosunku ceny do zysku w 2013 roku i 6,1-krotność EV do EBITDA. 

 

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy obliczyć 5 plus 1.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: