Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 11/2011

Kto mówi prawdę???

Greenpeace sieje wiatr

Greenpeace chce by w Polsce powstawały farmy wiatrowe, a nie elektrownia atomowa. Zdaniem organizacji ten kierunek rozwoju energetyki gwarantuje powstanie większej ilości miejsc pracy.  - Będą one nie tylko bezpieczniejsze, ale przede wszystkim pochodząca z nich energia będzie tańsza, a sama inwestycja i jej obsługa zapewni więcej miejsc pracy - twierdzą działacze organizacji.  W odróżnieniu od producentów wiatraków firmy, które  chcą zarabiać na budowie polskiej atomówki, straciły impet w lobbowaniu za tym rodzajem energii.

Aktywiści Greenpeace rozwiesili na budynku hali produkcyjnej Stoczni Gdańskiej transparent z hasłem „Miejsca pracy i tańsza energia czy Fukushima?". Miejsce akcji nie zostało wybrane przypadkowo. Jeśli Polska, zamiast w atom, zainwestuje w morskie farmy wiatrowe na Bałtyku, to właśnie w polskich stoczniach i na Pomorzu może powstać większość z ponad 9 tys. nowych miejsc pracy. Już teraz trójmiejskie stocznie zaczynają specjalizować się w produkcji i konstrukcji elementów farm wiatrowych. Planowana elektrownia jądrowa może wygenerować zaledwie 7 tys. miejsc pracy.  

To jeden z wniosków opublikowanego na początku sierpia raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej wykonanego na zlecenie Greenpeace i Fundacji im. Heinricha Boella.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy dodać 4 i 4.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: