Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 01/2014

Lądowe elektrownie wiatrowe

Zamówienie - gigant

Siemens otrzymał zamówienie od amerykańskiego koncernu energetycznego MidAmerican na dostawę 448 turbin wiatrowych o łącznej mocy 1050 MW. Jest to największe w historii zamówienie na budowę farmy wiatrowej na lądzie. Turbiny wiatrowe o mocy 2,3 megawatów (MW) i średnicy rotora 108 metrów zostaną zainstalowane na terenie pięciu elektrowni wiatrowych w amerykańskim stanie Iowa. Siemens będzie również odpowiedzialny za obsługę i konserwację dostarczonych urządzeń.

Iowa jest jednym z wiodących amerykańskich stanów w dziedzinie energetyki odnawialnej, w tym wiatrowej. Energia wytwarzana ze źródeł odnawialnych w 2012 roku wynosiła około 24 procent całkowitej produkcji energii elektrycznej wytwarzanej na terenie Iowa. Dotychczas na potrzeby MidAmerican Siemens zainstalował turbiny wiatrowej wytwarzające energię o łącznej mocy 1,2 GW. Po zakończeniu realizacji nowego projektu w 2015 roku, energia wytworzona dla MidAmerican przez turbiny Siemensa pozwoli zaspokoić potrzeby 660 000 gospodarstw domowych. Gondole oraz piasty turbin wiatrowych produkowane będą w fabryce w Hutchinson w Kansas, zaś łopaty wirnika w Fort Madison w stanie Iowa.

Sprzedaż rozwiązań i usług dedykowanych energetyce wiatrowej jest częścią zielonej oferty Siemensa. Około 43 procent całkowitych przychodów firmy pochodzi z ekologicznych produktów i rozwiązań, co powoduje, że ​​Siemens jednym z czołowych dostawców proekologicznych rozwiązań i usług .

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy obliczyć 7 plus 7.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: