Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 09/2021

Litwa szuka statku - terminalu LNG i myśli m.in. o rynku polskim

Litwa nie otrzymała żadnych ofert w przetargu na zakup statku - magazynowego terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG). Celem przetargu było sprawdzenie, czy istnieje firma oferująca lepszy lub tańszy statek niż obecnie wynajmowany Independence (Niepodległość) od norweskiej firmy Hoegh LNG.

Litwa musi zdecydować do grudnia 2022 roku, który statek magazynowy kupić. Nordic Investment Bank (NIB) pożyczył Klaipedos Nafta do 160 mln euro na zakup statku LNG. Niepodległość weszła do portu w Kłajpedzie w październiku 2014 r. Terminal działa od początku 2015 roku.

Na tym etapie nie otrzymaliśmy żadnych wniosków, dlatego zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia uznaje się za zamknięte. Potencjalni uczestnicy rynku nie ubiegali się o przedłużenie przetargu lub w inny sposób wskazali, że przedłużenie przetargu jest wymagane - głosi sierpniowy komunikat Kłajpedos Nafta, która dzierżawi obecnie statek.

Kłajpedos Nafta zauważa, że po ocenie wszystkich składników: ceny, aspektów technologicznych i innych warunków rynkowych potencjalni dostawcy przyznali, że nie są w stanie zaoferować bardziej opłacalnego, innowacyjnego rozwiązania na lepszych warunkach niż obecna opcja magazynowania.

Według niej, kilku potencjalnych dostawców stwierdziło, że Klaipedos Nafta ma bardzo konkurencyjną ofertę wykupu Independence.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 1 i 7?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: