Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 04/2022

Magazyn na Podkarpaciu

OX2 zakontraktowała w aukcji głównej rynku mocy na rok 2027 w Polsce, 21 MW obowiązku mocowego dla magazynu energii. Jednostka wytwórcza OX2 uzyskała 17-letni kontrakt.

Aukcja zakończyła się w I rundzie z ceną zamknięcia mieszczącą się w przedziale 406,35-372,51 zł/kW/rok. Wynik aukcji zostanie opublikowany w ciągu 3 dnich od aukcji.

Magazyn energii o mocy przyłączeniowej i pojemności 50 MW/100 MWh, powstanie w południowej Polsce, w województwie podkarpackim. Uruchomienie magazynu energii planowane jest do 2027 roku.

- Cieszy nas rezultat aukcji rynku mocy. Ten wynik jest ważnym krokiem w kierunku dalszego umacniania pozycji OX2 na polskim rynku energetycznym. Sukces przypieczętowuje rozwój trzeciej już technologii OX2 w Polsce, jaką są magazyny energii.

Technologia magazynowania energii jest istotna dla rozwoju źródeł energii odnawialnej, abyśmy w jeszcze szerszym zakresie mogli realizować działania w kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej. - powiedział Paul Stormoen z OX2.

- Zakontraktowaliśmy na rynku mocy nasz pierwszy w Polsce magazyn energii i mam nadzieję, że jest to preludium do naszej aktywności w tym obszarze.

Magazynowanie energii ma kluczowe znaczenie dla rozwoju energetyki słonecznej oraz wiatrowej, dzięki której budujemy czystą, zrównoważoną i bezpieczną przyszłość.

Magazyny energii stanowią odpowiedź na rosnące potrzeby przesyłu energii w całej Europie. - powiedziała Katarzyna Suchcicka, dyrektor generalna OX2 w Polsce.

Całkowite portfolio projektów magazynowych w grupie OX2 wyniosło około 500 MW, na koniec trzeciego kwartału 2022 roku. Portfel rozwijanych przez firmę magazynów energii na terenie Polski stanowi około 83% wszystkich projektów magazynowych w OX2.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy obliczyć 7 plus 4.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: