Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 12/2012

Memorandum budapeszteńskie „29+1"

Polska ma duże zasoby pierwotnych źródeł energii. Mamy złoża węgla kamiennego i brunatnego. Wkrótce okaże się, jaki jest potencjał wydobywczy gazu łupkowego. To prawdziwa gwarancja stabilnego rozwoju i bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju.

"Europejska Polityka Przemysłowa" powinna zwiększyć działania inwestycyjne w UE. To z kolei oznacza, że ambitne plany związane z ograniczaniem poziomu emisji CO2 i dekarbonizacji Europy, powinny uwzględniać rachunek ekonomiczny i koszty społeczne. Unijne plany powinny również zakładać maksymalne wykorzystanie energii z rodzimych źródeł. Pierwszy w historii szczytu sektora energii Europy Centralnej „29+1", który obradował w Budapeszcie, został poświęcona tematowi: "Europa Centralna i Energy Roadmap 2050".

Efektem Szczytu Energetycznego jest przyjęte przez jego uczestników Memorandum Budapeszteńskie - dokument podsumowujący wszystkie stanowiska w kwestiach energii, wyrażające obawy i nadzieje przedstawicieli i mieszkańców Europy Centralnej, a które stanowić będą podstawę do przyszłego dialogu z komisarzem UE ds. Energii.

- Konferencja była najlepszym dowodem, że Europa Centralna nie tylko jest w stanie mówić jednym głosem, ale że powinna i może działać wspólnie. Spotkanie było naprawdę niezwykłym wydarzeniem i przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - podkreśla Janusz Luks, dyrektor zarządzający CEEP.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 7 i 3?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: