Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 11/2014

Nie tylko na Targach Energii... Prosument na rynku energii

Producenci, dystrybutorzy oraz odbiorcy końcowi spotkali się podczas XI Targów Energii, organizowanych przez Izbę Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii oraz Towarzystwo Obrotu Energią. Targi odbyły się w dniach 25 -26 września 2014 roku w Jachrance.

Energia elektryczna od ponad siedmiu już lat jest  przedmiotem nieograniczonego handlu, przy zachowaniu dotychczasowych warunków jej dystrybucji. Od 1 lipca 2007 roku każdy odbiorca posiada możliwość zakupu energii elektrycznej od dowolnego sprzedawcy. Od 2010 roku systematycznie rośnie liczba odbiorców korzystających z zasady TPA. Liczba odbiorców TPA z grupy taryfowej A,B,C wg stanu na koniec grudnia 2013 roku wyniosła około 93 tysiące. Natomiast liczba odbiorców TPA w gospodarstwach domowych wg stanu na koniec grudnia 2013 roku (grupa taryfowa G), wyniosła około 136 tysięcy, a więc zwiększyła się od końca XII 2012 roku o około 59 tysięcy, co stanowi wzrost o 77,3%. Także w roku 2014 z miesiąca na miesiąc rośnie liczba zmieniających sprzedawcę, szczególnie w grupie gospodarstw domowych.

W trakcie Targów odbyło się szereg dyskusji i spotkań, podczas, których omawiano praktyczne aspekty funkcjonowania rynku energii elektrycznej. Jednym z głównych tematów była rola prosumenta na zmieniającym się rynku energii. W dobie rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz mikro instalacji w gospodarstwach domowych staje się on coraz bardziej znaczącym elementem systemu energetycznego. Na Targach poruszono również ważny temat audytów efektywności energetycznej.

Tegoroczne Targi Energii stały się również dobrą okazją do zaprezentowania nowości w zakresie technologii energetycznych oraz zarządzania energią.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy obliczyć 5 plus 6.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: