Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 11/2015

Odbudowa zapory na Witce

Prace przy odbudowie zapory na rzece Witka w Niedowie, zniszczonej po przejściu fali powodziowej w 2010 r., toczą się zgodnie z harmonogramem. Inwestycja realizowana przez spółkę PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna gotowa jest już w  60 proc. Do wybudowania zapory wykorzystane zostanie w sumie 1 800 ton stali zbrojeniowej oraz 20 650 m3 betonu.

 

Zakończone zostało już betonowanie konstrukcji lewostronnej części zapory, a obecnie prace realizowane są, m.in. przy budowie poszczególnych sekcji zapory prawostronnej i przelewu labiryntowego, budowy kaskady i niecki wypadowej, przepławki dla ryb, wzmocnienia lewego brzegu, rozbudowy budynku pompowni. Jeszcze 

w tym roku planowane jest zakończenie prac w zakresie konstrukcji betonowej zapory prawostronnej, przelewu labiryntowego oraz montażu mostu nad przelewem.

Zapora na sztucznym zbiorniku technologicznym wody chłodzącej dla PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów uległa zniszczeniu w wyniku powodzi w sierpniu 2010 roku. Uszkodzona zapora była zaporą ziemną. W wyniku tej katastrofy elektrownia utraciła swoje podstawowe źródło zasilania w wodę technologiczną, a miasto Bogatynia główne źródło zaopatrzenia w wodę pitną.

Odbudowywany przez PGE GiEK S.A. obiekt z uwagi na konstrukcję betonową oraz dodatkowe urządzenie upustowe będzie nieporównywalnie bardziej wytrzymały na okoliczność podobnego, nadzwyczajnego zdarzenia, jakie miało miejsce w 2010 roku.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 3 i 2?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: