Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 07/2014

OZE i efektywność energetyczna

Wyższy komfort życia i oszczędności

Możemy oszczędzić 9 TWh energii i zredukować emisję o 2 mln ton CO2 rocznie bez nakładów ze strony państwa, zwiększyć niezależność energetyczną w każdym domu oraz obniżyć koszty energii elektrycznej i cieplnej dzięki odnawialnym źródłom energii w połączeniu z nowoczesnymi technologiami zwiększającymi efektywność energetyczną - to wnioski z Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej, który odbył się w Katowicach.

Waldemar Pawlak, prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy, podkreślił, że OZE to nie tylko sprzyjanie klimatowi, ale też obniżanie kosztów korzystania z energii elektrycznej i cieplnej. Mówmy więc o niezależności energetycznej na poziomie krajowym, ale też lokalnym i domowym. Według byłego premiera dzięki rozwojowi zielonej energii w sektorze produkcji energii i transportu możemy znacząco poprawić warunki naszego życia.

Premier W. Pawlak dodał, że bardzo ważny jest fakt, że odnawialne źródła energii, w tym energetyka wiatrowa, słoneczna, biomasowa, czy biogazowa tworzą nowe miejsca pracy w Polsce lokalnej.
- Ja osobiście wolałbym pracować przy produkcji instalacji OZE niż pod ziemią w kopalni. To z pewnością dużo bardziej atrakcyjne i interesujące miejsca pracy - dodał Waldemar Pawlak.

Do przywiązywania większej wagi do tworzenia nowych etatów w nowoczesnych branżach, takich jak OZE i efektywność energetyczna, zachęcał radca w Ambasadzie Szwecji Józef Neterowicz. Szwecja jest prekursorem w odnawialnych źródłach energii i efektywności energetycznej. Ilustruje to przykład nadbudowywania płaskich dachów w ten sposób, aby ciepło uchodzące tą drogą było odzyskiwane i z powrotem kierowane do budynku.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy dodać 3 i 4.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: