Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 04/2016

Po słonecznej stronie energetycznych targów

ENEX i EKOTECH z sukcesem

Za nami kolejna edycja targów, w której pierwsze skrzypce zagrały energetyka, elektrotechnika i odnawialne źródła energii. Od 30 do 31 marca w Targach Kielce odbyło się setki spotkań i rozmów na temat efektywnego zarządzania energią. Ofertę ponad 150 firm z Polski i świata poznało ponad 4,5 tysiąca zwiedzających.

Tematem przewodnim XIX Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIV Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia było wytwarzanie, przesyłanie i dystrybucja energii, jej użytkowanie i metody oszczędzania oraz systemy ciepłownicze i wytwarzanie ciepła. Targi ENEX oraz ENEX Nowa Energia to przestrzeń, na której wystawcy mieli szansę zaprezentować swoje maszyny oraz urządzenia energetyczne i elektroenergetyczne, piece opalane drewnem, kotłownie opalane biomasą, etc. Dużą część targów stanowiła oferta firm z branży fotowoltaicznej.

Targi ENEX po raz kolejny udowodniły, że jest ogromne zapotrzebowanie na wiedzę na temat energii odnawialnej, szczególnie co trzeba podkreślić, energii ze słońca, bo te urządzenia cieszyły się największym powodzeniem. I widać, że rynek czeka na dotacje, bo wiele firm jest już profesjonalnie przygotowanych, więc czekamy aż się pojawią pieniądze – powiedział Marek Bednarz, z firmy VIESSMANN.

Podczas targów można było zauważyć, że rozwój technologiczny polskich firm, w służbie oszczędnego gospodarowania energią elektryczną jest ogromny. Według danych z rynku, ceny montażu w systemach fotowoltaicznych w ciągu kilku lat spadły o połowę.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 5 i 6?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: