Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 12/2011

Po VIII spotkaniu...

Polski Rynek LPG

W dniach 12 i 13 października 2011 r. w Centrum Kongresowym OSSA w pobliżu Rawy Mazowieckiej zespół e-petrol.pl zorganizował kolejne spotkanie, w którym wzięli udział przedsiębiorcy, związani z importem i obrotem LPG na polskim rynku.

VIII Spotkanie Branży Petrochemicznej - Polski Rynek LPG, a trzynaste w historii organizowanych przez e-petrol.pl spotkań branżowych, rozpoczął Robert Bukowski, który po powitaniu gości i podziękowaniu za przybycie w kilku słowach przybliżył informacje o zmianach, dotyczących m.in. zmiany nazwy firmy z e-petrol.pl sp. z o.o. na Information Market S.A. oraz krótko i długoterminowych planów rozwojowych.

Tegoroczne Spotkanie Branży Petrochemicznej - Polski Rynek LPG rozpoczęło się od przedstawienia stanu aktualnego otoczenia prawnego. Paweł Bielski, reprezentujący podczas Spotkania firmę Polski Gaz i Polską Organizację Gazu Płynnego, zwrócił uwagę na istotny dla branży LPG temat zapasów obowiązkowych. Szef Izby uspokajał rynek, że z informacji pozyskanych z Ministerstwa Gospodarki w najbliższych miesiącach otoczenie prawne polskiego sektora gazu płynnego nie powinno się zmienić. Bielski wymienił na forum kilka najważniejszych postulatów branży, do których należą: wyłączenie LPG z systemu zapasów obowiązkowych, ograniczenie zapasów do ilości przeznaczonych na cele napędowe, gwarancję utrzymywania zapasów na poziomie trzydziestodniowego importu/produkcji oraz zmianę fizycznego utrzymywania zapasów na system opłat, w tym nakłonienia OLPP przez resort gospodarki do zwiększenia oferty usługi biletowej.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 5 i 2?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: