Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 09/2013

Poleko: 25-lat minęło

Aż trudno uwierzyć, że targi Poleko towarzyszą nam już od ponad 2 dekad. A wszystko zaczęło się wiosną 1989 roku w Poznaniu, kiedy to w dniach 25 - 28 kwietnia Międzynarodowe Targi Poznańskie wspólnie z Polsko-Polonijną Fundacją Ekologiczną zorganizowały Międzynarodową Wystawę Ekologiczną POL-EKO.

Na przestrzeni tych 25 lat wiele się zmieniło: począwszy od nazwy targów, daty, poprzez zakres tematyczny na konferencjach kończąc. Dzięki wprowadzanym innowacjom POLEKO zdobyło pozycję największych targów ochrony środowiska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Oto krótka retrospekcja pierwszej edycji Poleko.

jak patronat honorowy. Od pierwszych targów Poleko pełnił go Minister Środowiska - w 1989 r. był to Józef Kozioł. W kolejnych latach patronat honorowy nad targami Poleko pełnili m.in.: Bronisław Kamiński, Stefan Kozłowski, Zygmunt Hortmanowicz, Stanisław Żelichowski, Jan Szyszko, Antoni Tokarczuk, Czesław Śleziak, Jerzy Swatoń, Tomasz Podgajniak, Maciej Nowicki, Andrzej Kraszewski, Marcin Korolec (obecnie).

Zgodnie z tradycją, która zrodziła się w kolejnych latach Minister Środowiska proponował na każdą edycję Poleko temat przewodni targów. Na przestrzeni lat były to m.in. „Polski las elementem przyrody i kultury", „Woda dla życia", „Zmiany klimatu", „Odnawialne źródła energii", „Technika dla klimatu Ziemi", „Gospodarka odpadami", czy „Resource efficiency - efektywne wykorzystywanie zasobów". Tematem przewodnim tegorocznej edycji targów jest „Finansowanie ochrony środowiska w Polsce".

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 8 i 6?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: