Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 03/2012

Polski film korporacyjny w finale 55 New York Festivals International Television & Film Awards

Film „PGNiG - Energia dzięki wiedzy" jest pierwszym w historii filmem korporacyjnym polskiej produkcji, który został zakwalifikowany do finału jednej z najbardziej prestiżowych imprez na świecie - New York Festivals. O uznanie w tym roku walczą produkcje z ponad 40 różnych krajów. Wyprodukowany przez dom produkcyjny PrimeMovers film ma szansę na brązową, srebrną lub złotą nagrodę w swojej kategorii. O wynikach dowiemy się już 17 kwietnia podczas Gali Finałowej w Las Vegas.

Producentem filmu jest dom produkcyjny PrimeMovers Sp. z o.o. (www.primemovers.pl) , który wygrał przetarg na produkcję filmu dla PGNiG. Film wyreżyserował Tomasz Matuszczak, operatorem  był Jakub Giza, a producentem Grzegorz Szyroki.  

Zdjęcia do filmu trwały 6 dni i były realizowane w kilku lokalizacjach na terenie całego kraju. Ciekawostką techniczną jest fakt, że po raz pierwszy w polskim filmie korporacyjnym zastosowano technologię HDR (High Dynamic Range) pozwalającą stworzyć obraz o niezwykłym nasyceniu szczegółów.

Film „PGNiG - Energia dzięki wiedzy" przedstawia rys historyczny, strategiczne znaczenie firmy w Polsce, zaplecze technologiczne i ludzkie, a także wdrażane innowacje. Inspiracją dla twórców był kultowy film „Koyanisquatsi" Godfreya Reggio, dlatego też większa część filmu składa się z sekwencji ujęć poklatkowych dodatkowo wykonanych w HDR. To właśnie ta odważna i świeża narracja filmu oraz dbałość techniczna twórców przyczyniła się do docenienia produkcji w Nowym Jorku. 

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy dodać 6 i 3.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: