Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 12/2013

Polskie LNG – CN Kopernik

Współpraca oby nie zamiast terminalu....

Polskie LNG, realizujące największą polską inwestycję energetyczną ostatnich lat oraz Centrum Nauki Kopernik, największa polska instytucja popularyzująca naukę, łączą siły. Razem będą pokazywać, że fizyka jest kluczem do zrozumienia otaczającego nas świata, dla którego gaz stanowi naturalną energię.

Przyznanie tytułu wyłącznego partnera Laboratorium Fizycznego Centrum Nauki Kopernik jest wyróżnieniem dla działań Polskiego LNG na rzecz promocji nauki i popularyzacji jej ścisłych dyscyplin. Spółka, budująca w Świnoujściu największy w Europie Środkowo-Wschodniej terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego (LNG), regularnie angażuje się w projekty edukacyjne, które generują pozytywne zmiany społeczne w jej otoczeniu. Krzewi wiedzę przy użyciu atrakcyjnych i często nowatorskich metod. Wspólnym celem Polskiego LNG i Centrum Nauki Kopernik jest popularyzowanie fizyki i technologii, m. in. LNG.

- Zachwycamy się tęczą, intrygują nas czarne dziury, zaciekawiają kwarki, kibicujemy rozpędzonym cząstkom elementarnym w wielkim zderzaczu hadronów, więc dlaczego nie mielibyśmy się dowiedzieć na czym polega regazyfikacja, czyli podstawowy proces w technologii LNG - mówi Maciej Mazur, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG S.A. i tłumaczy, że dzisiaj w świadomości publicznej brakuje pogłębionej wiedzy na temat zastosowania i znaczenia skroplonego gazu ziemnego.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 4 i 5?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: