Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 08/2023

Poparcie dla budowy elektrowni jądrowej

Co najmniej ¼ przeciw lub się nie wypowiada…

75 proc. mieszkańcy gminy Choczewo, Gniewino i Krokowa wspierają budowę elektrowni jądrowej w swoim sąsiedztwie - wyniki z badań prowadzonych przez niezależną agencję badawczą PBS. Aby zwiększyć o 12 punktów procentowych względem badań poparcia społeczności społeczności dla budowy elektrowni jądrowej na Pomorzu, które współpracują rok wcześniej.

Raport z badań wśród mieszkańców gmin lokalizacyjnych oraz ościennych został przeprowadzony na grupę ponad 2000 respondentów w ramach wydzielonych oddziałów z mieszkaniami gmin lokalizacyjnych i ościennych, gdzie będzie realizowana inwestycja. Najważniejsze wnioski z badań PBS „Postawy wobec energetyki jądrowej”:

▪️ W ciągu roku wsparcie dla budowy elektrowni jądrowej we współpracy z sąsiadującymi inwestycjami czyli wśród mieszkańców trzech gmin lokalizacyjnych (Choczewo, Gniewino i Krokowa) wzrosło o 12 punktów procentowych - obecnie wynosi ono 75 proc. w standardzie do 63 proc., które zanotowano w przeprowadzeniu w 2021 roku.
▪️ W gminie Choczewo, w której znajduje się wskazana przez inwestora preferowana lokalizacja elektrowni jądrowej, wsparcie wyniosło 67 proc.
▪️ 80 proc. Użytkownicy gmin lokalizacyjnych oceniają prawidłowość, że pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce zostanie zbudowana w ciągu najbliższego lat.
▪️ 65 proc. Pomyśl się, że rozwój energetyki jądrowej zapewnia dostęp do infrastruktury.
▪️ 64 proc.mieszkańców gmin lokalizacyjnych, że inwestycja wygeneruje nowe miejsca pracy bezpośrednio przy budowie elektrowni. W gminach ościennych wzrost ten wzrost do 76 proc.
▪️ Członkowie gmin lokalnych wspierają działania z obszaru społecznego odpowiedzialności biznesu i wspierają społeczności lokalne, które prowadzą współpracę Polskie Elektrownie Jądrowe - 82 proc. ankietowani uznali, że Program Wsparcia Inicjatyw Społecznych na rzecz ich regionu.

Wsparcie interfejsu społeczności dla projektu to bardzo wspiera czynnik, dlatego tak cieszy nas wynik badań zrealizowanych przez firmę PBS. Jestem przekonany, że wyniki mają wpływ zintensyfikowany w ostatnim roku działania inwestora w zależności, dzięki czemu stajemy się wsparciem dla społeczności.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy dodać 5 i 1.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: