Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 09/2011

SPEC wprowadza ciepło z IQ

Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej chce wprowadzić w Warszawie system automatycznego odczytu ciepłomierzy (SAOC). To element unikalnego w skali świata projektu Inteligenta Sieć Ciepłownicza. Wzrośnie efektywność SPEC.

SPEC jest na etapie poszukiwania firmy, która zajmie się wdrożeniem SAOC i jego utrzymaniem. System zacznie funkcjonować w ciągu 2,5 roku od zawarcia umowy. Wartość zamówienia jest szacowana na ok. 387 tys. EUR. Równolegle z SAOC, spółka planuje wdrożyć repozytorium, w którym będą archiwizowane dane odczytywane z ciepłomierzy oraz aktualnie mierzone parametry technologiczne wody sieciowej na różnych etapach dostawy ciepła.

SPEC, podobnie jak inni sprzedawcy energii cieplnej, elektrycznej czy gazu, korzysta z urządzeń przesyłających drogą radiową stan licznika na krótkie odległości, co oznacza spiętrzenie zadań pracowników spółki pod koniec miesiąca. SAOC nadal będzie współpracować z modułami radiowymi, ale pozwoli na odciążenie pracowników.

Nowy system skróci czas odczytu, praktycznie online dostarczy bieżącą informację o temperaturze, ciśnieniu, przepływie i zużyciu ciepła.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 6 i 7?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: