Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 09/2023

Technologie dla przemysłu nuklearnego

Przemysł nuklearny obostrzony jest wieloma bardzo restrykcyjnymi produktami, podobnie jak przemysł kosmiczny, chemiczny czy farmaceutyczny. W tym celu należy opracować rozwiązania w tym zakresie, a także na podstawie sposobu wykonania i wykonania w celu uzyskania, w celu uzyskania pozwolenia i certyfikacji. Nie wystarczy więc tworzenie urządzeń urządzeń - partnerami w obszarze energetyki atomowej, które muszą być wspólne o wspólne, które są pełne wsparcie w obszarze formalnym. Do wysoko postawionych wniosków, ale na polskim rynku działań firmy, które osiągają i mają doświadczenie w realizacji takich projektów. Kilkanaście z nich zaangażuje się w tworzenie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.  

Kiedy dokładnie badania CBOS i ARC Rynek i Opinia wykazały, że wśród Polaków liczba osób biorących udział w budowie elektrowni atomowej oraz osób, które są, że proces ten przyspieszać. Przyczynia się do tego między innymi wojnami na Ukrainie, kryzys energetyczny i autentyczność z wysokimi cenami oraz zapewnienie zgodności. Budowa pierwszej elektrowni jądrowej jest już potwierdzona, a co przyczyna - spory udział w jej powstaniu będą polskie firmy.

Polski udział w budowie elektrowni jądrowej 

Zgodnie z raportem Polskiego Instytutu Ekonomicznego nawet do 70 proc. wartość inwestycji w energetykę jądrową może zostać zrealizowana przez firmę zlokalizowaną w Polsce. Ocena lokalna będzie widoczna między innymi w podstawie dokumentacji, która musi być oparta na ocenie w języku polskim, Kwestia przepisów - prawa budowlanego, przepisów przeciwpożarowych i dopełnienia oceny tego z tego. Jesteśmy firmą, która ma nie tylko doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu projektów w branży, tym również nuklearnej, ale także łączy innowacyjne rozwiązania i produkty z polską wiedzą inżynierską. Mamy zespół, który mówi po polsku,a jednocześnie ma wieloletnie doświadczenie zdobyte między innymi w elektrowniach nuklearnych w Chinach czy Bułgarii - mówi Tomasz Kosik z Emerson Automation Solutions. Istotnym aspektem będzie także wpływ na połączenie elektrowni w polski system elektroenergetyczny. Kluczowe znaczenie będzie miało wpływ na wdrożenie struktur instytucji pracy obiektu, w tym integrację z systemem przesyłowym PSE oraz niezawodową, cyberbezpieczną komunikację z systemami Krajowej Dyspozycji Mocy. także dobrze na naszym rynku i jego wymaganiach. Istotnym aspektem będzie także wpływ na połączenie elektrowni w polski system elektroenergetyczny.Kluczowe znaczenie będzie miało wpływ na wdrożenie struktur instytucji pracy obiektu, w tym integrację z systemem przesyłowym PSE oraz niezawodową, cyberbezpieczną komunikację z systemami Krajowej Dyspozycji Mocy. także dobrze na naszym rynku i jego wymaganiach. Istotnym aspektem będzie także wpływ na połączenie elektrowni w polski system elektroenergetyczny. 

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy dodać 3 i 6.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: