Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 04/2013

Ukraińskie łupki

Doniecka Rada Regionalna, 16 stycznia 2013 roku, przyjęła rezolucję "w sprawie zatwierdzenia projektu umowy o podziale zasobów węglowodorów, które będą produkowane w rejonie Juzowskim".

Za głosowało 106 deputowanych, 10 było przeciw. Łącznie rada liczy 180 członków. To była ostatnia z decyzji niezbędnych do rozpoczęcia prac poszukiwawczych gazu łupkowego w okolicach Doniecka. Minister Środowiska i Zasobów Naturalnych Ukrainy - Oleg Proskurjakow, powiedział podczas obrad, że wydobycie będzie prowadzić wspólne przedsiębiorstwo "Shell"(Shell Exploration and Production Ukrainy) i „Nadra Juzowskaja", które jest własnością przedsiębiorstwa państwowego "Nadra Ukrainy". Według niego, w ciągu 5-6 lat, produkcja gazu z łupków wyniesie kilka miliardów metrów sześciennych rocznie. „W ciągu 10 lat dojdziemy do produkcji 10 miliardów metrów sześciennych, a szczyt produkcji nastąpi w 15 roku i wyniesie wówczas 20 mld metrów sześciennych gazu rocznie tylko na tym polu"- powiedział minister i podkreślił, „że uruchomienie produkcji gazu w regionie Doniecka zwiększy niezależność energetyczną państwa i da potężny impuls do rozwoju regionu."

Gaz i miejsca pracy 
Zostaną tu poniesione przez inwestorów, w ciągu kilkunastu lat, łączne wydatki rzędu 50 mld dolarów. Minimalne nakłady na inwestycje w fazie poszukiwań mają wynieść do 410 milionów dolarów.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy obliczyć 2 plus 9.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: