Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 12/2012

W Konopnicy: Biogazowa top-technologia

5 października oficjalnie otwarto w Konopnicy, jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie instalacji biogazowych w Polsce i Europie. Projekt, zrealizowany przez KWE - Technika Energetyczna, część Gruppo AB, produkować będzie czystszą, bezpieczną energię. Nowoczesna instalacja o mocy 1,99 MW jest własnością spółki Bioenergy Project - pioniera na polskim rynku technologii biogazowych.

Biogazownie rolnicze to stabilne, pewne i ekologiczne źródła energii. Bazują na odnawialnych, lokalnych surowcach i mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Proces wytwarzania energii jest jednocześnie w pełni przewidywalny i podlega ścisłej kontroli, dzięki temu takie elektrownie mogą produkować stałą ilość energii i nie obciążają sieci energetycznej." - skomentowała Zofia Ossowska, Dyrektor Generalny Bioenergy Project. „Wierzymy, że rozwój biogazowi rolniczych może być sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego dla społeczności lokalnych, jak i całego kraju"- dodaje Zofia Ossowska.

Ceremonię otwarcia zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych i centralnych, wśród których znaleźli się m.in. Mieczysław Kasprzak, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki oraz Krystyna Ozga, posłanka na Sejm RP i była Wicewojewoda Łódzki. Podkreśla to strategiczną rolę, jaką dla bezpieczeństwa energetycznego kraju i budowania niskoemisyjnej gospodarki pełnią rozproszone źródła energii.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy dodać 6 i 5.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: