Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 10/2015

Wyłączniki dla Elektrowni Opole

ABB dostarczy na potrzeby rozbudowywanej Elektrowni Opole wyłączniki generatorowe typu HEC 7A, jedne z największych tego typu urządzeń na świecie. Wyłączniki zapewnią wysoki poziom niezawodności i bezpieczeństwa układu wyprowadzenia mocy nowych bloków energetycznych 5 i 6, których łączna moc wyniesie 1800 MWe.

Budowa nowych bloków węglowych w Elektrowni Opole, realizowana jest przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., spółkę z Grupy Kapitałowej PGE. To jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych w Europie. Generalnym wykonawcą inwestycji wartej 11,5 mld złotych jest Konsorcjum firm Rafako S.A., Polimex-Mostostal S.A., Mostostal Warszawa S.A. przy udziale Alstom Power Sp. z o.o. Bloki energetyczne nr 5 i 6 zostaną oddane do eksploatacji kolejno w lipcu 2018 i w marcu 2019 roku.

W ramach umowy podpisanej z firmą Polimex-Mostostal S.A. dostarczy dwa wyłączniki generatorowe typu HEC 7A (prąd znamionowy 25 500 A, wyłączalny prąd zwarciowy 170 kA, napięcie 28,35 kV). Urządzenia zostaną zainstalowane w lipcu 2016 (blok nr 5) i w marcu 2017 roku (blok nr 6).  Producentem wyłączników generatorowych jest renomowana fabryka ABB w Szwajcarii.

Dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym oraz innowacyjnej technologii - m.in. krótkim czasom własnym, chłodzeniu naturalnemu i zaawansowanemu systemowi monitoringu - wyłączniki ABB poprawią bezpieczeństwo kluczowych elementów układu wyprowadzenia mocy, takich jak generator i transformator, co będzie miało pozytywny wpływ na dyspozycyjność elektrowni.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy obliczyć 3 plus 9.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: