Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 11/2012

Zagranica

Brytyjski rząd opublikował strategię dot. efektywności energetycznej. Dokument przewiduje działania, które mają doprowadzić do zmniejszenia zużycia energii w Wielkiej Brytanii o 196 TWh do 2020 r. Edward Davey, sekretarz stanu ds. energii i zmian klimatycznych uważa, że zakładane oszczędności pozwolą zmniejszyć zapotrzebowanie na energię o 11 proc.

  Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka jest zadowolony z porozumienia, które podpisał z władzami Rosji w sprawie cen paliwa dla Białorusi - podała rosyjska agencja informacyjna RIA-Nowosti. Aleksandr Łukaszenka zaznaczył, że zarówno w tym roku, jak i w następnym, cena rosyjskiego gazu będzie stosunkowo przystępna. "Otrzymujemy gaz ziemny w cenie 164 dolary za tysiąc metrów sześć" - powiedział. - "Doszliśmy do porozumienia także w sprawie ropy. Białoruski surowiec przeznaczymy na eksport, zaś rosyjską ropę będziemy kupować za połowę ceny obowiązującej na rynku światowym" - podsumował.

  Do końca 2013 roku Ukraina chce kupić około 8 mld metrów sześć. gazu od niemieckiego RWE. Tym samym chce zmniejszyć ilość eksportowanego surowca z Rosji - poinformował dziennik "Kommersant-Ukraina".

 

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 4 i 8?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: