Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 01/2016

Zapewnią paliwo do reaktora

Spółka grupy AREVA działająca w USA, podpisała z amerykańską firmą NuScale kontrakt na produkcję paliwa jądrowego dla reaktora modułowego małej mocy typu SMR (Small Modular Reactors). Zgodnie z warunkami umowy, AREVA dostarczy paliwo do pierwszego załadunku reaktora oraz zapewni jego kolejne dostawy.

Zestawy paliwowe HTPTM AREVA zostały zaprojektowane do stosowania w reaktorach wodnociśnieniowych typu SMR - technologii, która znajduje się w fazie rozwojowej. Obecnie zestawy są poddawane testom mechanicznym i termo-hydraulicznym w ramach procedury certyfikacji reaktora SMR o mocy 50 MWe firmy NuScale. Reaktor ma zostać zgłoszony amerykańskiemu dozorowi jądrowemu (NRC) w 2016 r.

AREVA konsekwentnie dostarcza NuScale strategiczne wsparcie podczas wprowadzania na rynek tego rewolucyjnego modelu" - powiedział Dale Atkinson, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor ds. jądrowych NuScale. „Dzięki temu kontraktowi NuScale będzie mogła zaproponować swoim klientom paliwo jądrowe produkcji AREVA, firmy cieszącej się na tym polu znakomitą opinią".

AREVA posiada ogromne doświadczenie w dziedzinie projektowania, licencjonowania i produkcji paliwa na potrzeby firm energetycznych na całym świecie. Firma ma na koncie konkretne realizacje z zakresu opracowywania i sprzedaży nowych innowacyjnych produktów.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 5 i 1?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: