Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 10/2013

Zielony Blok oficjalnie ruszył

GDF SUEZ Energia Polska S.A. uruchomił oficjalnie największy na świecie blok energetyczny zasilany wyłącznie biomasą. Inwestycja zrealizowana w Połańcu pozwoli firmie wzmocnić pozycję lidera rynku energii odnawialnej w Polsce. Zielony Blok uruchomiony w Połańcu pod koniec 2012r. to nowoczesny kocioł fluidalny opalany wyłącznie biomasą - ze zrębków drzewnych i odpadów rolniczych. Inwestycja zrealizowana przez GDF SUEZ Energię Polska S.A. świadczy o silnej ambicji Grupy w dziedzinie rozwoju energii odnawialnych w Polsce.

Innowacyjny projekt
Kocioł cieplny zainstalowany w Połańcu, położonym w południowo-wschodniej części kraju, ma moc wytwórczą 205 MW. Funkcjonuje na bazie paliwa biomasowego, z czego 80% stanowią zrębki drzewne, a 20% odpady rolnicze. Zielony Blok korzysta z najbardziej innowacyjnych technologii dla tego typu paliwa i składa się z kotła fluidalnego ze złożem cyrkulacyjnym, zraszacza elektrostatycznego i instalacji odsiarczającej. Blok pozwala na dostarczenie energii do 600 tys. gospodarstw domowych i redukcję emisji CO2 o 1,2 mln ton rocznie (w porównaniu do produkcji konwencjonalnej).

Umocnienie na pozycji lidera
Zielony Blok wnosi znaczący wkład w realizację polityki energetycznej Polski, która zmierza do dywersyfikacji potencjału energetycznego i wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju. 

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 8 i 6?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: