Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 11/2013

Zimowe igrzyska także na biegunie

„Rosatom" nie tylko jest sponsorem XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, ale także partnerem technicznym Sztafety Ognia Olimpijskiego „Soczi 2014". Stosowna umowa została podpisana dnia 12 września 2013 roku w Rosyjskim Towarzystwie Geograficznym w Moskwie przez Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego „Soczi 2014" Dmitrija Czernyszenkę i Dyrektora Generalnego Państwowej Korporacji „Rosatom" - Siergieja Kirijenkę.

Jeden z najbardziej złożonych, przeprowadzanych na wielką skalę specjalnych projektów środowiskowych „Biegun Północny" stał się możliwy dzięki korporacji „Rosatom". Jest ona odpowiedzialna za dostarczenie znicza olimpijskiego na biegun północny, jeden z kluczowych punktów na trasie Sztafety Ognia Olimpijskiego, bezpieczne lądowanie uczestników ekspedycji na krze lodowej, organizację uroczystości związanych z zapaleniem znicza, a także dostarczenie żywności i zapewnienie opieki medycznej zespołowi Sztafety i towarzyszącym im pracownikom Komitetu Organizacyjnego „Soczi 2014".

Największy na świecie lodołamacz „50 lat zwycięstwa" o napędzie jądrowym 15 października wyrusza w wyjątkową wyprawę po Arktyce ze zniczem olimpijskim na pokładzie. W ciągu 15 dni przebędzie ponad 5000 kilometrów, pokonując trasę z Murmańska do bieguna północnego i z powrotem. Wyprawie przewodzi zasłużony badacz Arktyki i Antarktydy Artur Czilingarow. 

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Prosimy obliczyć 3 plus 3.

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: