Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | 05/2012

Zwiększą wydajność

GE dostarczy Camis Elektrik Uretim A. S., tureckiej spółce energetycznej z siedzibą w Mersin, długoterminowe usługi serwisowe oraz przeprowadzi modernizację sprzętu ukierunkowaną na zwiększenie wydajności i dostępności należącej do niej elektrociepłowni. Ulepszone parametry pomogą w pokryciu zwiększonego zapotrzebowania na energię wynikającego ze wzrostu gospodarczego regionu.

GE podpisało kontrakty na łączną sumę prawie 20 milionów dolarów obejmujące konserwację i kompleksową obsługę serwisową nowej turbiny gazowej GE Frame 9E przez okres 10 lat, a także modernizację już użytkowanej turbiny gazowej GE Frame 9E, co przełoży się na wzrost wydajności elektrociepłowni o 2,3 procent.

Nowy sprzęt oraz planowana modernizacja zwiększą wydajność i dostępność bloków, co umożliwi redukcję kosztów utrzymania i zużycia paliwa. Pozwoli to również na zminimalizowanie ryzyka niedoborów energii, szczególnie w okresach szczytowego zapotrzebowania. Szczególnie modernizacja starszej jednostki, która polegać będzie na instalacji systemu przedłużającego żywotność urządzeń spalających, wydłuży okresy między przeglądami z 12000 do 24000 godzin. Przewidziane jest także zastosowanie nowoczesnych warstw ścieralnych, uszczelek szczotkowych oraz umożliwienie modyfikacji krzywej sterującej.

Dzięki rozwiązaniom GE, Camis stanie się bardziej konkurencyjny na rynku zwiększając wydajność i możliwości produkcyjne przy jednoczesnej redukcji kosztów operacyjnych.

Wróć

By przeczytać pełną treść artykułu konieczne jest zalogowanie:

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na Gigawat Energia możesz się zarejestrować:

* * * * * * * Jaka jest suma 2 i 4?

Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF

Zobacz również Regulamin.

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: