Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | Kwiecień 2011

Blachownia – na gaz...

29-04-2011

- Panie Prezesie, kiedy na podobnej uroczystości podpisania wiążących umów spotkamy się z udziałem KGHM w Lubiniu? Tamta inicjatywa zaczęła się jeszcze zanim marka TAURON pojawiła się na polskim rynku i szczęśliwego finału jeszcze jakoś nie widać?

- Jeśli spotkamy się na podobnej uroczystości z udziałem KGHM to nie w Lubinie, a w miejscu gdzie będzie realizowana inwestycja, a więc w Kędzierzynie. Jesteśmy na końcowym etapie analiz. Pytanie, czy te analizy trwają dłużej niż w przypadku Stalowej Woli? Przypomnę, że pierwotn

Więcej...

04/2011 Komentarze (0)

Odpowiedź na ofertę za milion dolarów

26-04-2011

- Czy możliwe jest gospodarcze wykorzystanie niskotemperaturowego źródła ciepła jakim jest powietrze pochodzące z szybów wydechowych KGHM? - z takim pytaniem zwróciliśmy się do dr. inż. Andrzeja Kowalskiego, prezesa katowickiego „Energoprojektu".

- Do tej pory nikt oficjalnie nam takiego zadania nie postawił. Na pierwszy rzut oka mogę powiedzieć, że - biorąc pod uwagę ilości wydychanego powietrza oraz jego temperaturę - widzę taką możliwość, ale raczej zimową porą, kiedy różnica temperatur między wydychanym powietrzem, a otoczeniem jest dostatecznie duża.

Więcej...

04/2011 Komentarze (0)

Elektryczne auta wyjeżdżają na ulice

22-04-2011

Szybkie ładowanie w tylnym lewym błotniku, wolne - z domowego gniazdka - w prawym.

Przejazd 100 kilometrów ma kosztować jedynie 6 zł. Taką cenę - na dziś - ma energia elektryczna niezbędna do naładowania akumulatorów samochodu osobowego Mitsubishi i-MiEV, pierwszego na świecie seryjnie produkowanego osobowego samochodu z napędem elektrycznym. Auto osiąga maksymalną prędkość 130 km na godzinę i ma przyzwoite przyspieszenia. Mankamentem jest tylko krótki zasięg.

Więcej...

04/2011 Komentarze (0)

Enion: będziemy się odwoływać do sądu

21-04-2011

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki uznał, że ENION S.A. - jeden z dwóch operatorów systemów dystrybucyjnych wchodzących w skład koncernu Tauron Polska Energia - nie wywiązał się z obowiązku utrzymywania w należytym stanie technicznym obiektów, instalacji i urządzeń umożliwiającym przesyłanie energii elektrycznej w sposób ciągły i niezawodny przez co naruszył art. 56 ust. 1 pkt. 10 ustawy - Prawo energetyczne oraz warunek 2.2.1. koncesji na dystrybucję energii elektrycznej - za co wymierzył mu karę w wysokości miliona złotych.

Więcej...

04/2011 Komentarze (0)

Stron 1 z 4 Ostatnie »
05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: