Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | Maj 2011

Znów promocja Chin?

30-05-2011

Komisja Europejska przedstawiła wniosek w sprawie zmiany przestarzałych przepisów dotyczących opodatkowania produktów energetycznych w Unii Europejskiej. Celem nowych przepisów jest zmiana sposobu opodatkowania produktów energetycznych, tak aby wyeliminować dotychczasowe dysproporcje oraz uwzględnić zarówno emisje CO2, których źródłem są wspomniane produkty, jak również zawartość energii w tych produktach. Obowiązujące obecnie podatki energetyczne zostaną podzielone na dwa składniki, które łącznie zadecydują o całkowitej wysokości stawki, jaką opodatkowany będzie dany produkt. Komisja pragnie promować efektywność energetyczną oraz korzystanie z produktów bardziej przyjaznych środowisku, a także uniknąć zakłóceń konkurencji na jednolitym rynku.

Więcej...

05/2011 Komentarze (0)

Skąd zjednoczona Europa weźmie energię elektryczną?

30-05-2011

Trzęsienie ziemi w Japonii i będące jego konsekwencją tsunami, które przyczyniły się do strat w tamtejszej elektrowni atomowej Fukushima sprawiły, że przeciwnicy energetyki jądrowej w Europie nabrali wiatru w skrzydła.

Więcej...

05/2011 Komentarze (0)

Sieci inteligentne? Nie! Inteligentniejsze...

30-05-2011

mówi Keith Redfearn, dyrektor generalny działu Digital Energy GE Energy na region Europy Północno-Wschodnią w rozmowie z Sylwestrem Wolakiem

Więcej...

05/2011 Komentarze (0)

Pół wieku poszukiwań

25-05-2011

Od ponad pół wieku, z przerwą po decyzji sankcjonującej rezygnację z budowy elektrowni jądrowej w Żarnowcu w 1990 roku, toczą się dyskusje, a przede wszystkim prace nad zlokalizowaniem obiektów energetyki jądrowej w Polsce. Prace te obejmowały rozmaite prace badawcze, studia lokalizacyjne, opracowania planistyczne, ekspertyzy i opracowania metodologiczne, inwentaryzacje, analizy i badania rozmaitych uwarunkowań. Prowadzone do początku lat 90. ubiegłego stulecia koncentrowały się na dość szerokim spektrum problemów lokalizacyjnych odnoszących się do zawężonego technicznie i technologicznie zagadnienia lokalizacji elektrowni z reaktorami WWER, które miały - według ówczesnych wyobrażeń - być jednymi pracującymi w bloku sowieckim, w tym także w Polsce.

Więcej...

05/2011 Komentarze (0)

Stron 1 z 5 Ostatnie »
05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: