Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | Lipiec 2011

Budowa farmy wiatrowej w Modlikowicach

29-07-2011

Farma Wiatrowa Modlikowice o mocy 24 MW budowana jest w miejscowości Modlikowice w gminie Zagrodno niedaleko Złotoryi przez spółkę Talia. Farma ta składać się będzie docelowo z 12 nowych turbin wiatrowych wyprodukowanych specjalnie na potrzeby farmy przez wiodącego producenta wiatraków firmę Vestas z Danii.

Inwestor - Talia Sp. z o.o. jest spółkę zależną uznanego uczestnika polskiego rynku energii odnawialnej - Polish Energy Partners S.A. PEP wspiera Talia w realizacji inwestycji m.in. poprzez wsparcie organizacyjno-techniczne oraz wkład kapitałowy.

 

Więcej...

07/2011 Komentarze (0)

Zagranica

29-07-2011

Ze względów politycznych Arabia Saudyjska chce oprzeć przyszłość swojej energetyki na elektrowniach jądrowych. Jeszcze w tym roku saudyjski rząd przedstawi kompleksową strategię energetyczną zakładającą budowę m.in. elektrowni słonecznych czy wiatrowych, jednak zasadniczo będzie opierać się ona o rozwój energetyki jądrowej. Potwierdza to zawarcie już wstępnej umowy z Areva będącą największym producentem reaktorów na świecie. Arabia Saudyjska posiada największe na świecie złoża ropy naftowej, ale jednocześnie wewnętrzne zużycie tego paliwa rośnie tak szybko, że w najbliższych dziesięcioleciach może zabraknąć go na eksport. W ciągu ostatnich 10 lat zużycie ropy w tym kraju zwiększyło się prawie dwukrotnie. Spowodowane jest to rozwojem gospodarczym, dynamicznym przyrostem ludności, ale również sporym marnotrawstwem. Dzięki państwowym subsydiom paliwo jest tak tanie, że zużywa się je wszędzie tam, gdzie jest to w ogóle możliwe. Przykładem są farmy, w których dziesiątki tysięcy krów przebywa w klimatyzowanych oborach.

Więcej...

07/2011 Komentarze (0)

Poznań stolicą światowych innowacji

28-07-2011

Z całą pewnością można tak nazwać to miasto po zakończonych niedawno targach ITM Polska (14-17 czerwca 2011). Wzięło w nich udział ponad 900 wystawców z 32 krajów, a na ekspozycji zaprezentowano przeszło 100 europejskich i światowych rynkowych premier. Ten prawdziwy festiwal innowacji zwiedziło 16800 osób z Polski i z zagranicy.

Międzynarodowy prestiż

Na tegorocznej edycji ITM Polska widać było dynamikę rozwoju i wyraźne przyspieszenie gospodarcze, a samo wydarzenie przypadło na szczególny czas. W tym roku Polska obejmuje przewodnictwo w Radzie UE. Tym bardziej cieszy fakt, że 45-procentowa reprezentacja zagranicznych wystawców w czerwcowych targach nowoczesnych technologii targach plasuje ITM Polska na pierwszym miejscu w gronie największych międzynarodowych targów dla przemysłu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej...

07/2011 Komentarze (0)

Kraj

28-07-2011

Komisja Europejska podjęła decyzję o przyznaniu 425 tys. euro pomocy finansowej dla projektów Gaz- Systemu i litewskiego Lietuvos Dujos, w ramach których zostaną opracowane analizy ekonomicznej i studium wykonalności dla gazowego połączenia międzysystemowego Polska-Litwa. Głównym celem dofinansowanego projektu jest przeprowadzenie analizy technicznej, ekonomicznej, finansowej i środowiskowej dla planowanego połączenia Polska - Litwa. Połączenie międzysystemowe można będzie zasilać z nowych przewidywanych źródeł takich jak polski terminal LNG w Świnoujściu, Gazociąg Bałtycki i połączenie systemowe Polska-Czechy.

 

Więcej...

07/2011 Komentarze (0)

Stron 1 z 4 Ostatnie »
05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: