Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | Grudzień 2011

100 tysięcy słupów

30-12-2011

19 listopada 2008r Europoles ogłosiło zamiar rozpoczęcia inwestycji w budowę fabryki w Starym Mieście, pod Koninem. Wtedy Europoles, jako grupa, zatrudniało 700 osób a w Polsce spółka obecna była przede wszystkim w dziale telekomunikacji.

Po niespełna 3 latach koncern zatrudnia o ponad 35% więcej osób, a w Polsce powstała największa fabryka słupów oświetleniowych w Europie, wykorzystująca najbardziej przyjazną środowisku a jednocześnie najlepszą z dostępnych technologii - spawanie laserowe.

„Dzisiaj świętujemy wyprodukowanie stutysięcznego słupa. Osiągnięcie takiego wyniku w czasach ogólnoświatowego kryzysu oraz kolejne inwestycje planowane na rok 2012, które jeszcze zwiększą zatrudnienie w regionie i kraju o kolejne kilkadziesiąt osób uważam za olbrzymi sukces.", powiedział Zbigniew Wożniak, prezes Europoles Polska.

 

Więcej...

12/2011 Komentarze (0)

Po VIII spotkaniu...

27-12-2011

W dniach 12 i 13 października 2011 r. w Centrum Kongresowym OSSA w pobliżu Rawy Mazowieckiej zespół e-petrol.pl zorganizował kolejne spotkanie, w którym wzięli udział przedsiębiorcy, związani z importem i obrotem LPG na polskim rynku.

VIII Spotkanie Branży Petrochemicznej - Polski Rynek LPG, a trzynaste w historii organizowanych przez e-petrol.pl spotkań branżowych, rozpoczął Robert Bukowski, który po powitaniu gości i podziękowaniu za przybycie w kilku słowach przybliżył informacje o zmianach, dotyczących m.in. zmiany nazwy firmy z e-petrol.pl sp. z o.o. na Information Market S.A. oraz krótko i długoterminowych planów rozwojowych.

Tegoroczne Spotkanie Branży Petrochemicznej - Polski Rynek LPG rozpoczęło się od przedstawienia stanu aktualnego otoczenia prawnego. Paweł Bielski, reprezentujący podczas Spotkania firmę Polski Gaz i Polską Organizację Gazu Płynnego, zwrócił uwagę na istotny dla branży LPG temat zapasów obowiązkowych. Szef Izby uspokajał rynek, że z informacji pozyskanych z Ministerstwa Gospodarki w najbliższych miesiącach otoczenie prawne polskiego sektora gazu płynnego nie powinno się zmienić. Bielski wymienił na forum kilka najważniejszych postulatów branży, do których należą: wyłączenie LPG z systemu zapasów obowiązkowych, ograniczenie zapasów do ilości przeznaczonych na cele napędowe, gwarancję utrzymywania zapasów na poziomie trzydziestodniowego importu/produkcji oraz zmianę fizycznego utrzymywania zapasów na system opłat, w tym nakłonienia OLPP przez resort gospodarki do zwiększenia oferty usługi biletowej.

Więcej...

12/2011 Komentarze (0)

Geotermia na stacji metra. Grzeje i chłodzi.

23-12-2011

Z Anną Marią Reich, rzecznik Wiener Linien rozmawia Jacek Balcewicz
Komunikacja autobusowa w
Wiedniu charakteryzuje się nietypowymi w skali europejskiej rozwiązaniami. Pierwsze to takie, że wszystkie z 500 autobusów mają napęd gazowy ...

Więcej...

12/2011 Komentarze (0)

Mapa drogowa ograniczenia emisji - tak, ale... Podział winien być sprawiedliwy

23-12-2011

Rozmowa ze Stanisławem Tokarskim, Prezesem Zarządu TAURON Wytwarzanie SA
Panie Prezesie, od dłuższego czasu można usłyszeć o przygotowywanym przez Komisję Europejską dokumencie „Mapa drogowa 2015". Czym tak właściwie jest ten dokument?

Więcej...

12/2011 Komentarze (0)

Stron 1 z 3 Ostatnie »
05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: