Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | Kwiecień 2018

Jak odzyskać dotychczas tracone ciepło?

26-04-2018

Światowy sektor przemysłowy odpowiada za ok. 1/3 całkowitego zużycia energii w społeczeństwie. Z uwagi na nieefektywność prowadzonych procesów przemysłowych, 20-50% zużywanej energii staje się ciepłem odpadowym, które można wykorzystać ponownie do produkcji czystej energii w układach odzysku ciepła. Zobowiązania sektora przemysłowego związane z ograniczaniem zużycia energii, redukcją kosztów operacyjnych i minimalizacją emisji COsprawiają, że zapotrzebowanie na odzysk ciepła odpadowego nieustannie rośnie. Ograniczanie energochłonności różnych procesów w gospodarce (m.in. poprzez implementację układów odzysku ciepła) jest najszybszym i najtańszym sposobem zmniejszania kosztów związanych z energią. Zarówno finansowych jak i środowiskowych.

Aby ocenić opłacalność zastosowania układów odzysku ciepła, niezbędne jest przeprowadzenie charakterystyki źródła ciepła odpadowego i medium, do którego będzie ono przekazywane. Najważniejsze parametry podlegające ocenie to ilość dostępnego ciepła, temperatura czynników biorących udział w procesie wymiany ciepła, skład chemiczny poszczególnych mediów, minimalna dopuszczalna temperatura, koszty inwestycyjne i eksploatacyjne oraz możliwości transportu poszczególnych czynników.

Kelvion od wielu lat dostarcza rozwiązania dla klientów przemysłowych na całym świecie, m.in. w zakresie układów odzysku ciepła.

Oferujemy kompleksowe rozwiązania (wizja lokalna, projektowanie, produkcja i dostawa, serwis i obsługa posprzedażowa) związane z wymiennikami ciepła, zarówno dla zastosowań najbardziej standardowych i popularnych, jak i tych, wymagających innowacyjnego podejścia do poszczególnych etapów realizacji zamówienia. 

Więcej...

04/2018 Komentarze (0)

Dwie dekady polskiego ciepłownictwa

09-04-2018

Veolia, największy prywatny dostawca ciepła w Polsce, podsumowała 20 lat obecności na polskim rynku. Spółka opublikowała raport wpływu przygotowany przez firmę doradcza Deloitte.

Veolia to międzynarodowa grupa spółek świadcząca innowacyjne usługi w zakresie gospodarowania energią, zasobami wodnymi oraz odpadami, która zatrudnia obecnie 4300 pracowników w Polsce i jest obecna, aż w 75 miastach. W 41 z nich zarządza siecią ciepłowniczą, a w 4 ma elektrociepłownie, w tym 3 duże w Łodzi i Poznaniu. W 2016 r. sprzedaż energii elektrycznej i ciepła w Polsce wyniosła 3539 GWh - taka ilość pozwala zaspokoić potrzeby energetyczne aż 14 na 100 Polaków. Bezpośrednio od firmy energię elektryczną lub ciepło otrzymuje 48 tys. klientów - zarówno gospodarstw domowych oraz spółdzielni, jak i samorządów oraz przedsiębiorstw. W latach 2002-2016 firma zainstalowała w kraju 288 km sieci kanalizacyjnej, 333 km sieci wodnej, a także 507 km nowej sieci ciepłowniczej.

Innowacyjność rozwiązań
Veolia nie tylko zapewnia klientom dostęp do zasobów, lecz także chroni je i odnawia, m.in. na świecie odzyskując wodę z mleka w proszku, prowadząc recykling zużytej elektroniki i produkując zieloną energię z niepotrzebnych oliwkowych pestek.

Innowacyjny charakter działań Veolii pozytywnie wpływa także na rozwój polskiego sektora energetycznego. Ostatnie 20 lat to dla polskiego sektora energetycznego czas przełomowy, pełen wyzwań, ale też pozytywnych doświadczeń. To czas, w którym Polska dokonała wielu istotnych zmian w kierunku modernizacji unowocześniania sektora energetycznego. Z dumą możemy stwierdzić, że Veolia wniosła w ten proces swój znaczący wkład - podkreśla Gérard Bourland, prezes zarządu, dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

Więcej...

04/2018 Komentarze (0)

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: