Jak odzyskać dotychczas tracone ciepło?
26-04-2018
Światowy sektor przemysłowy odpowiada za ok. 1/3 całkowitego zużycia energii w społeczeństwie. Z uwagi na nieefektywność prowadzonych procesów przemysłowych, 20-50% zużywanej energii staje się ciepłem odpadowym, które można wykorzystać ponownie do produkcji czystej energii w układach odzysku ciepła. Zobowiązania sektora przemysłowego związane z ograniczaniem zużycia energii, redukcją kosztów operacyjnych i minimalizacją emisji CO2 sprawiają, że zapotrzebowanie na odzysk ciepła odpadowego nieustannie rośnie. Ograniczanie energochłonności różnych procesów w gospodarce (m.in. poprzez implementację układów odzysku ciepła) jest najszybszym i najtańszym sposobem zmniejszania kosztów związanych z energią. Zarówno finansowych jak i środowiskowych.
Aby ocenić opłacalność zastosowania układów odzysku ciepła, niezbędne jest przeprowadzenie charakterystyki źródła ciepła odpadowego i medium, do którego będzie ono przekazywane. Najważniejsze parametry podlegające ocenie to ilość dostępnego ciepła, temperatura czynników biorących udział w procesie wymiany ciepła, skład chemiczny poszczególnych mediów, minimalna dopuszczalna temperatura, koszty inwestycyjne i eksploatacyjne oraz możliwości transportu poszczególnych czynników.
Kelvion od wielu lat dostarcza rozwiązania dla klientów przemysłowych na całym świecie, m.in. w zakresie układów odzysku ciepła.
Oferujemy kompleksowe rozwiązania (wizja lokalna, projektowanie, produkcja i dostawa, serwis i obsługa posprzedażowa) związane z wymiennikami ciepła, zarówno dla zastosowań najbardziej standardowych i popularnych, jak i tych, wymagających innowacyjnego podejścia do poszczególnych etapów realizacji zamówienia.