Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | Wrzesień 2019

Rośnie powierzchnia wystawiennicza targów POL-ECO SYSTEM

26-09-2019

Zrównoważona gospodarka odpadami, gospodarka obiegu zamkniętego, ciepłownictwo powiatowe, czyste powietrze, smart city, a także innowacje w ochronie środowiska - to tylko wybrane tematy, które będą omawiane podczas targów POL-ECO-SYSTEM. Patronat nad targami sprawuje Minister Środowiska oraz prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Od ponad 30 lat podczas POL-ECO SYSTEM mają miejsca biznesowe spotkania branży komunalnej i ochrony środowiska. Podczas tych targów spotykają się liderzy branży, aby wymienić się poglądami, opiniami i podzielić swoim doświadczeniem.

To właśnie w Poznaniu producenci i dystrybutorzy prezentują innowacyjne rozwiązania, technologie i nowoczesne produkty z zakresu szeroko rozumianej ekologii. Tematem przewodnim targów będzie „Zrównoważona gospodarka odpadami - dla ludzi, zdrowia i środowiska". Targi POL-ECO-SYSTEM odbędą się w Poznaniu w dniach 9-11 października.

Pod koniec czerwca upłynął termin zgłoszeń i widzimy większe zainteresowanie wystawców naszymi targami. Swój powrót potwierdziły firmy, które nie wystawiały się w poprzedniej edycji - wyjaśnia Paulina Pietrzak, dyrektor POL-ECO SYSTEM. - Warto zauważyć, że w tym roku powracają także firmy, które wystawiają się w systemie dwuletnim - dodaje P. Pietrzak.

Więcej...

09/2019 Komentarze (0)

innogy Polska z nowym programem w trosce o środowisko

17-09-2019

Ochrona środowiska była od zawsze ważna dla innogy Polska. Firma konsekwentnie podejmuje kolejne proekologiczne działania, a także wspiera i promuje rozwiązania przyjazne środowisku. Nowy program „innogy goes green" jako pierwsza energetyczna firma na rynku, innogy kieruje zarówno do pracowników, jak i Klientów, licząc na ich aktywne środowiskowe zaangażowanie.

Eko-odpowiedzialność wynika z natury i wartości innogy. Nasze produkty są inspirowane potrzebami Klientów i tworzone razem z nimi, a aspekt ekologiczny jest zawsze kluczowy w budowaniu konkretnych rozwiązań. Dzisiaj innogy umożliwia nie tylko korzystanie z zielonej energii w domu i w firmie, ale także oferuje przyjazny środowisku sposób poruszania się po mieście udostępniając jeden z największych w Europie system wynajmu samochodów elektrycznych.

Aktywnie uczestniczymy również w transformacji w obszarze energetyki opartej na źródłach odnawialnych, rocznie instalując panele fotowoltaiczne na dachach kilku tysięcy domów w całej Polsce. W ten sposób razem z naszymi Klientami przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza w Warszawie i chronimy środowisko naturalne w całej Polsce - mówi Sebastian Janda, EKO Ambasador, Dyrektor Pionu Klienci Indywidualni i MSP w innogy Polska.

innogy zaczyna zmianę od własnego podwórka. Z biur znika woda w plastikowych butelkach PET na rzecz warszawskiej kranówki. W skali roku, oznacza to rezygnację ze 160 tys. butelek. Kolejny problem, na który zwraca uwagę innogy hasłem Nie odpadaj, segreguj! to segregacja śmieci. 

Więcej...

09/2019 Komentarze (0)

Rosyjska droga na Księżyc

11-09-2019

Obiecujące wyniki dotychczasowych badań Księżyca sprawiły, że uczeni zaczynają uważać go za „zapasowy" kontynent dla mieszkańców Ziemi. Rozważają także wykorzystanie jego bogactw naturalnych dla naszych rosnących potrzeb. Analiza próbek gruntu księżycowego dostarczonych przez astronautów „Apollo" i radzieckie „Łuny" pozwoliła na ustalenie składu chemicznego skorupy naszego satelity: FeO 15.76%, MnO 0.21%, MgO 8.17% , CaO 12.12% , Na2O 0.44% , K2O 0.15% , P2O5 0.12% , S 0.12% , H 1.0 ppm, He 60ppm, C 135ppm, N 119ppm. Najważniejszym z wymienionych pierwiastków jest, oprócz życiodajnego tlenu, izotop helu He-3. Oszacowano, że jego zasoby mogłyby zaspokoić energetyczne potrzeby mieszkańców Ziemi na co najmniej 15 tysięcy lat. Zainteresowanie Księżycem wzrosło w połowie lat 90., gdy w jego wnętrzu w rejonach biegunów wykryto niemałe zasoby wody. Fakt ten ma ułatwić przyszłą kolonizację naszego satelity. Poważną przeszkodą dla życia ludzkiego na Księżycu będzie natomiast promieniowanie słoneczne, które dociera tam wskutek braku pola magnetycznego.

Najcenniejsze bogactwo Księżyca - izotop hel-3 - gromadzi się na jego powierzchni wskutek oddziaływania jonizującego cząstek promieniowania słonecznego. Ten szlachetny gaz (z ziemskiej atmosfery ulatuje w kosmos) zawarty jest w pyle księżycowym zwanym regolitem. Dla odzyskania izotopu z wierzchniej warstwy gruntu wystarczy ogrzać go do 600°C. Proces ten nietrudno będzie zrealizować z użyciem energii słonecznej. Uzyskane czyste, ekologiczne paliwo termojądrowe będzie następnie transportowane na Ziemię. 200 ton helu-3 powinno zaspokoić roczne zapotrzebowanie na energię całej naszej planety.

Więcej...

09/2019 Komentarze (0)

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: