Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | Czerwiec 2023

Ekoen otworzył najnowocześniejszy w Polsce HUB ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 1,5 MW.

22-06-2023

Szybkość, dostępność i wygoda, prosta płatność kartą bez rejestracji i bez aplikacji. Tak w prosty sposób może być nowo utworzony HUB EKOEN Postępu 14, który posiada 5 stanowisk CCS oraz jedno stanowisko CHAdeMO. Trzy ze stacji na stację można podłączyć ładowanie mocą 350 kW wszystkim pojazdom elektrycznym, co pozwala zwiększyć zasięg auta o 100 km w ciągu 5 minut. 

HUB Ekoen znajduje się w centrum zewnętrznym w Warszawie dzielnicy biurowej i jest doskonale skomunikowany; wjazd od dwóch ulic Postępu i od ulicy Marynarskiej. Mimo, że stacja jest za szlabanem przy budynku biurowym, parkowanie na czas usługi są bezpłatne. Już teraz, w trakcie ładowania w godzinach otwarcia biura, klienci mogą korzystać ze względu na obiekt: kawiarnia, restauracja, toaleta oraz miejsca do odpoczynku. Docelowo, jesienią tego roku, HUB będzie mógł korzystać z pomocy ze strefy relaksu, WiFi oraz z oferty gastronomicznej i toalety otwartej przez całą noc. Zadaszone źródło również miejsca do ładowania. W ramach czasu firma zarządzająca rozbudową sieci HUB'ów w większości miast wojewódzkich, ze względu na uwzględnienie Warszawy. 

W Polsce liczba aut elektrycznych baterii (BEV) rokrocznie podwaja się. Rynek infrastruktury zasilania rozwija się z wbudowaną dynamiką i obecnie nie obsługuje zasilania dostarczanego z obecnego. Do 2025 roku przewiduje dziesięciokrotny wzrost liczby pojazdów BEV, która osiągnęła łączną wartość ok 220 tysięcy sztuk. W 2022 roku łączna moc infrastruktury opłata wynosiła zaledwie 77 MW. Należy zwrócić uwagę na prognozy rozwoju rynku BEV, oszacować, że zapotrzebowanie na stacje ładowania do 2025 roku na poziomie 435,8 MW do roku 2035 do poziomu aż do 2613 MW, co oznacza 34-krotny wzrost. W tych kombinacjach wielostanowiskowych, ultraszybkich HUBy ładowania, które służą do obsługi potrzeb rynku elektromobilności.

Naszą misją w Ekoen jest minimalizowanie wykluczenia z elektromobilności mieszkańców polskich miast, którzy nie mają dostępu do ładowania się w miejscu pamięci lub pracy. Tym zapewniamy ogólnodostępny, wygodny i użyteczny usługi urządzeń elektrycznych za pośrednictwem sieci wielostanowiskowych HUBów ultraszybkiego ładowania.

Więcej...

06/2023 Komentarze (0)

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: