Dlaczego warto się zarejestrować

  • zobaczysz pełną treść artykułów
  • będziesz mógł pisać komentarze
  • otrzymasz dostęp do dodatkowych, zastrzeżonych materiałów np. w PDF
Regulamin

Jestem nowym użytkownikiem

* * * * * *

Wydanie | Lipiec 2023

Najnowocześniejsza turbina w naszym regionie

10-07-2023

Elektrownia wiatrowa TAKE THE WIND, która w styczniu br. VENSYS 126. Urządzenie ma bezprzekładniowy generator o mocy znamionowej 3,8 MW, który zapewnia jej wysoką wydajność przy wprowadzaniu awaryjności i dostarczaniu ilości składników prac serwisowych. wytwarzane są magnezy trwałe, które minimalizują straty ciepła w eksploatacji.

VENSYS 126, pierwsza tego typu turbina zainstalowana w Europie Środkowo-Wschodniej, pracuje w elektrowni wiatrowej TAKE THE WIND. Inwestycja należąca do spółek z grupy FIGENE zlokalizowana jest w gminie Złotów w Wielkopolsce. Jej moc zainstalowana, zgodna z warunkami przyłączenia, do 3,5 MW, a moc maksymalna wynosi 3,8 MW. Według szacunków, na podstawie których opierają się pomiary warunków wietrzności, elektrownia wytworzyła w ciągu roku ok. 8500 MWh. Odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu na energię energetyczną ponad 5500 gospodarstw domowych.

Dążymy do tego, aby Grupy FIGENE zastosowanie najnowocześniejszej operacji i tak jest w przypadku elektrowni wiatrowej TAKE THE WIND, która jako pierwsza nie tylko w Polsce, ale w naszym zakresie wykorzystuje innowacyjną turbinę VENSYS 126. Jej treść zapewnia wydajność energetyczną, dlatego planujemy wykorzystanie tych również Urządzenia w innych naszych inwestycjach  - mówi Robert Koński - Wiceprezes Zarządu FIGENE Capital SA

Technologia zastosowana w turbinach VENSYS 126 jest zgodna z ideą stworzenia dodatkowej ilości energii przy początkowych stratach. Ma to duże znaczenie dla efektywności inwestycji oraz minimalizuje jej wpływ na środowisko. Dzięki dedykowanemu modelowi 126, najważniejsze wyróżniki elektrowni wiatrowej TAKE THE WIND to:

▪️ Mniej prac konserwatorskich, dzięki zastosowaniu turbiny podatnych na utrzymanie przekładni oraz systemu łopat z napędem pasów zębatych. Wprowadzone innowacje oznaczają wydajność energetyczną środowiska dla środowiska smarów i płynów eksploatacyjnych, w standardzie do urządzeń starszego typu.
▪️ Wyeliminowanie strat energii związanej z wytworzeniem generatora dzięki pomocy do jego produkcji magnezów trwałych aktywowanych synchronicznie.
▪️ Skuteczne zabezpieczenie przed słonym i wilgotnym powietrzem, kurzem oraz innymi kanałami, które zapewnione jest przez całkowicie zamknięty od wewnątrz, aktywny system obrazu powietrza. Dzięki hermetycznej konstrukcji, wyeliminowano źródło materiałów eksploatacyjnych, tak jak płyny charakterystyczne czy oleje.

Więcej...

07/2023 Komentarze (0)

05-06/2019
07-08/2018
04/2018

Artykuły

Współpracujemy z: